GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Gieski. Będzie stacja uzdatniania wody

Poprawi się jakość życia mieszkańców gminy Rozprza. Tamtejszy samorząd rozbuduje wodociąg o stację uzdatniania wody wraz z przepompownią i zbiornikami na wodę. W rozprzańskim magistracie podpisano już umowę na projekt inwestycji.

Przedmiotem podpisanej umowy jest wykonanie pełno branżowej dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj nowej stacji uzdatniania wody w miejscowości Gieski.

Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Gieski jest jedną z kluczowych inwestycji ostatnich lat, gdyż wraz z rozbudową infrastruktury mieszkalnej na terenie naszej Gminy wzrosło również zużycie wody. Ostatnie gorące, a zarazem suche lata potwierdziły już niejednokrotnie zasadność budowy nowej stacji uzdatniania wody, co w szczególności właśnie w tym czasie ma wpłynąć na lepsze zaopatrzenie mieszkańców w wodę pitną – podkreśla burmistrz Rozprzy Artur Cubała.

Przewidywana wydajność nowej stacji uzdatniania wody będzie wynosić do 23,5 m3/h oraz maksymalnej wydajności dystrybucji do 60m3/h.

Termin wykonania inwestycji zgodnie z ofertą przetargową Wykonawcy wynosi do 21 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wartość inwestycji to 5 383 710 zł, z czego gmina Rozprzy pozyskała dofinansowanie w kwocie 5 114 524,50 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!