GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Aktorzy amatorzy na wolborskiej scenie

Czytelnicy biblioteki, seniorzy, młodzież wielu szkół z gminy Wolbórz, obejrzeli spektakl ,,Czujesz literaturę? Czuję… Zmysłowy świat w ,,Balladach i romansach” A. Mickiewicza i ,,Zemście” A. Fredry”. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, którego realizatorem jest Stowarzyszenie Wirtuoz w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w Wolborzu.

Uczestnicy obejrzeli interpretację ,,Zemsty” Aleksandra Fredry – utworu, który piętnuje obłudę i zakłamanie, a jego tematyka jest wciąż aktualna. – Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło – mówią organizatorzy.

W spektaklu zaprezentowali się artyści – amatorzy z gminy Wolbórz, za aranżację muzyczną odpowiedzialna była Ewelina Hak, o światło i dźwięk zadbał Jacek Kopański, adaptacja i reżyseria Kamila Dubilas – dyrektor Wolborskiego Centrum Kultury. W inicjatywie wzięła udział także sekretarz gminy Wolbórz Elżbieta Bijoch oraz Konrad Podwysocki p.o. dyrektora ZSCKU w Wolborzu.

– Projekt ,,Czujesz literaturę? Czuję… Zmysłowy świat w ,,Balladach i romansach” A. Mickiewicza i ,,Zemście” A. Fredry” zakłada wystawienie dwóch spektakli przez artystów amatorów w różnym wieku, dzięki czemu wpłynie na podniesienie poziomu czytelnictwa poprzez zaangażowanie ich w tworzenie sztuki, pogłębienie znajomości literatury, warsztaty stylizacji na postacie literackie – dodają członkowie Stowarzyszenia Wirtuoz.

Kolejna odsłona projektu odbędzie się 27.09. o godz. 10.00 w Wolborskim Centrum Kultury, kiedy obejrzymy spektakl inspirowany ,,Balladami i romansami” A. Mickiewicza w adaptacji i reżyserii Dagmary Razik oraz Magdy Domarańczyk, a w roli aktorów zobaczymy młodzież z ZSCKU w Wolborzu. Serdecznie zapraszamy!

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!