Artykuł partnerskiGminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Finał projektu „Biało-czerwone spotkania z historią”

W Wolborzu odbył się finał projektu „Biało-czerwone spotkania z historią”, podczas którego społeczność lokalna wzięła udział w spektaklu słowno–muzycznym w wykonaniu zespołu Forteca – Walka Trwa.

Podczas wydarzenia beneficjenci projektu odśpiewali pieśni patriotyczne wraz z zespołem oraz rozdali uczestnikom wykonane przez siebie flagi oraz kotyliony. W ramach projektu dzieci i młodzież wzięła udział w cyklu warsztatów muzycznych, nauce śpiewu pieśni patriotycznych wraz z przedstawioną genezą i przybliżeniem kontekstu historycznego utworów, biografiach bohaterów narodowych oraz warsztatach z rękodzieła patriotycznego polegających na nauce wykonywania kotylionów, papierowych dekoracji patriotycznych oraz prac plastycznych dotyczących symboli narodowych.

Celem głównym projektu jest aktywizacja mieszkańców regionu poprzez realizację oddolnych inicjatyw obywatelskich realizowanych przez naukę i wychowanie w postaci warsztatów historycznych, muzycznych i rękodzieła patriotycznego pogłębiających wiedzę i szacunek do symboli Narodowych i historii Polski.

W wydarzeniu uczestniczył starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak. – Jestem pod wrażeniem umiejętności wokalnych dzieci z powiatu piotrkowskiego występujących na profesjonalnej scenie z zespołem Forteca-Walka Trwa – mówił. Starosta podkreślił, że inicjatywa opiewała w innowacyjne formy wspierania patriotyzmu i promocji postaw obywatelskich, łączących szacunek do Ojczyzny i historii.

Projekt „Biało-czerwone spotkania z historią” jest finansowany z budżetu samorządu województwa łódzkiego w ramach programu ,,Moce Nadłódzkie”, a realizatorem jest Stowarzyszenie Wirtuoz.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: