Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Agnieszka Chojnacka z grupy referendalnej zapowiada start w wyborach samorządowych

Agnieszka Chojnacka (pełnomocniczka grupy referendalnej RPT’23 chcącej odwołać aktualnego prezydenta miasta Krzysztofa Chojniaka) podczas sobotniej (24.02) konferencji prasowej zapowiedziała start w wyborach samorządowych. Chojnacka powalczy o fotel prezydenta, a także jest liderką listy KKW „Łączy nas Piotrków” w okręgu 4 w wyborach do Rady Miasta.

W ubiegłym roku w styczniu zdecydowałam się zorganizować protest przeciwko podwyżkom cen ciepła miejskiego. Wtedy zgromadziliśmy na tym proteście około 2 tysięcy osób, które postanowiły sprzeciwić się, wyartykułować aktualnej władze nasze bolączki jako mieszkańców. Byłam jedyną kobietą, która wstawiła się za mieszkańcami i która była na tyle odważna, żeby pokazać władzy, jakie my jako mieszkańcy mamy problemy. W tym czasie jeszcze naiwnie wierzyłam, że władza mnie wysłucha i że otrzymamy stosowną pomoc, że pan prezydent spotka się z nami i zapyta: o co wam chodzi? W czym wam mogę pomóc? Niestety tak się nie stało – mówi Agnieszka Chojnacka kandydatka na radną i prezydenta miasta.  

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyła Katarzyna Nowakowska, wiceministra rodziny i polityki społecznej z ramienia ruchu społeczno-politycznego Polski 2050. – Bardzo się cieszę, że mogę stać tutaj dzisiaj ramię w ramię z naszą kandydatką na prezydentkę – Agnieszką Chojnacką, która połączyła i stworzyła ponadpartyjny komitet “Łączy nas Piotrków” – mówiła polityczka. – Ja wiem, że Agnieszka Chojnacka jest gwarancją rzetelności, umiejętności komunikacji, tego, że będzie z jednej strony szanowała głos ekspertów, co w tym mieście wcale nie jest takie częste, a z drugiej strony, że będzie potrafiła słuchać ludzi – dodała.  

Podczas konferencji poznaliśmy także „jedynki” z poszczególnych okręgów: Joanna Kieraś – okręg 1, Monika Trawczyńska – okręg 2, Mariusz Maciołek – okręg 3 oraz Agnieszka Chojnacka – okręg 4.

– Wiemy, że nasze dzieci, nasza młodzież i my dorośli, żyjemy jak w osobnych bańkach. Nie mamy wspólnego miejsca spotkań. Moim celem jest zintegrowanie i stworzeniem miejsc, gdzie wszyscy razem będą mogli integrować się, co będzie bardzo dobre dla zdrowia psychicznego i zdrowia fizycznego mieszkańców miasta – mówiła Joanna Kieraś.

– Moją misją jest poprawa bezpieczeństwa zdrowia psychicznego wszystkich mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, ale głównym moim celem jest stworzenie Centrum Zdrowia Psychicznego. To będzie miało na celu wspieranie dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz realizowanie programów profilaktycznych, tak bardzo wszystkim potrzebnych – dodała Monika Trawczyńska, liderka okręgu 2.

Z kolei Mariusz Maciołek – “jedynka” listy w okręgu 3 powiedział: – Jestem liderem okręgu 3, ale przede wszystkim jestem liderem grupy osób ambitnych, zdeterminowanych i chętnych do działania. To jest podstawa naszej grupy – mówił.  

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!