KulturaNadchodzące wydarzenia

Spotkanie bibliotekarzy

W Wolborzu miała miejsce odsłona projektu ,,Biblioteki oknem na świat, nieważne ile masz lat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, którego realizatorem jest Stowarzyszenie Wirtuoz w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w Wolborzu.

Celem inicjatywy było zintegrowanie osób promujących czytelnictwo i kulturę w powiecie piotrkowskim, wypracowanie możliwości współpracy powiatowej dyrektorów bibliotek, wsparcie warsztatowo-szkoleniowe beneficjentów projektu. Projekt zwraca uwagę na ważność relacji oraz dobrej współpracy pomiędzy bibliotekami zmierzającemu ku silnym podstawom tworzenia sieci świadomych liderów i osób krzewiących dziedzictwo narodowe, jakim jest propagowanie literatury i czytania. Podczas odsłony projektu czytelnicy wzięli udział w prelekcjach, spotkaniu autorskim z pisarką Elżbietą Stępień, zapoznali się z bogatą działalnością bibliotek powiatu piotrkowskiego.

Część artystyczną uświetnił występ zespołu Pylcza oraz Oreada. Działalność bibliotek docenił Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak wręczając pamiątkowe dyplomy i kwiaty dyrektorom bibliotek z Czarnocina, Gorzkowic, Rozprzy, Ręczna, Łęk Szlacheckich, Aleksandrowa, Woli Krzysztoporskiej, Moszczenicy, Piotrkowa Trybunalskiego i Wolborza.

Jednym z głównych celów projektu jest uczynienie z bibliotek miejsca animującego kulturę i stworzenie instytucji, która pełni rolę kulturotwórczą i kształtuje zachowania czytelnicze w różnych grupach społecznych od dzieci po seniorów.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!