Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zmiany w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania

Od 1 marca Strefa Płatnego Parkowania obejmie kolejne miejsca parkingowe. To odpowiedź na prośby właściciela oraz najemców budynku usługowo-biurowego mieszczącego się pod adresem Słowackiego 67/Armii Krajowej 18.

Za kilka dni rozszerzy się Strefa Płatnego Parkowania w Piotrkowie Trybunalskim. To za sprawą uchwały Rady Miasta, która to przychyliła się do prośby właściciela oraz najemców budynku usługowo-biurowego mieszczącego się pod adresem Słowackiego 67/Armii Krajowej 18. I tak, od 1 marca miejsca parkingowe znajdujące się wzdłuż wschodniej jezdni Al. A. Krajowej, na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Szkolnej, zostaną włączone do SPP.

To nie jedyne zmiany jakie dotyczą parkowania na terenie Piotrkowa. Od marca pobór opłat parkingowych na obszarze całej strefy będzie odbywał się za pomocą nowych urządzeń. W związku ze zmianą umowy na administrowanie SPP od 29 lutego (czwartek) nastąpi wymiana dotychczasowych parkometrów na fabrycznie nowe.

Wszystkie obecne funkcje parkometrów zostaną zachowane. Płatności będzie można dokonywać bilonem, kartą płatniczą i blikiem. Dodatkowo zostanie wprowadzone udogodnienie polegające na możliwości przedłużenia czasu ważności biletu parkingowego. Funkcja ta będzie pozwalać na zakup drugiego biletu na ten sam numer rejestracyjny pojazdu, który przedłuży ważność obowiązującego opłaconego biletu. Ważność dokumentu rozpocznie się z czasem zakończenia ważności pierwszego biletu. 

Opłat za parkowanie pojazdów na terenie strefy płatnego parkowania można też dokonywać za pomocą aplikacji CityParkApp, a od 1 marca również za pomocą aplikacji MOBILET.   

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!