Nadchodzące wydarzeniaWolbórzWydarzenia

Zespół “Mazowsze” w pełnym składzie wystąpi w Wolborzu

Pełen skład zespołu MAZOWSZE, balet oraz orkiestra i chór wystąpią 15 listopada w Wolborzu w ramach projektu NIEPODLEGŁA. Wstęp wolny. Zapraszamy

Wielkimi krokami zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego  zapraszamy  do udziału w kolejnym projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Proszeniu pn. „Wolność nie jedno ma imię, czyli nasze drogi do wolności”, który jest dofinansowany z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. 

Jest to niebywały sukces dla Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Proszeniu, bowiem projekt ma za zadanie upamiętnienie lokalnych bohaterów i wydarzeń ważnych dla budowania tożsamości naszej małej ojczyzny.


Wisienką na torcie, która uświetni i wzmocni działania związane z budową Ścieżki, będzie koncert Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który odbędzie się 15 listopada 2019r. o godz. 19.00 w Hali Sportowej w Wolborzu, a wstęp na niego będzie bezpłatny,  honorarium dla artystów zostanie pokryte w całości z pozyskanego projektu! 

Uroczyste podsumowanie działań projektowych, połączone z otwarciem Historycznej Ścieżki Edukacyjnej oraz rozstrzygnięciem konkursów i quizów odbędzie się w Proszeniu 20 listopada 2019r. 

Partnerami Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Proszeniu w realizacji projektu są: Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza, Szkoła Podstawowa im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich w Proszeniu oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Komornikach. 

Zainteresowanych projektem odsyłamy na stronę internetową www.spproszenie.pl Szczegółów szukajcie także w mediach społecznościowych i prasie lokalnej, gdzie będziemy publikować bieżące informacje odnośnie projektu oraz plakatach reklamowych, które już niebawem pojawią się na terenie Gminy.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close