KulturaWolbórzWydarzenia

Genialny koncert Mazowsza! – FOTORELACJA

To było wydarzenie kulturalne roku! W Wolborzu wystąpił po raz drugi Państwowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE pod dyrekcją Jacka Bonieckiego. Ponad 150 artystów zagrało, zaśpiewało i zatańczyło na scenie w pięknie zaaranżowanej hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wolborzu. 

Na widowni blisko 800 osób z całego województwa oklaskiwało na stojąco nasze „dobro narodowe”, jak nazywany jest zespół Mazowsze, którego założyciele Mira i Tadeusz Sygietyńscy są patronami Szkoły Podstawowej w Proszeniu w gm. Wolbórz. To za sprawą Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Proszeniu i jej prezes Iwony Czapli, zespół przyjechał do Wolborza. Koncert odbył się w ramach wygranego, ministerialnego projektu pn. „Wolność nie jedno ma imię, czyli nasze drogi do wolności”, który dofinansowany został z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. 

Partnerami Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Proszeniu w realizacji projektu są: Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza, Szkoła Podstawowa im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich w Proszeniu oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Komornikach. Na scenie pojawili się także sponsorzy wydarzenia, którzy otrzymali okolicznościowe podziękowania. 

Publiczność na stojąco oklaskiwała występ zespołu Mazowsze. Koncert spotkał się z ogromnym i ciepłym przyjęciem o czym mówił, dziękując za zaproszenie do Wolborza dyrektor zespołu Mazowsze Jacek Boniecki. 

Tagi

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close