Genialny koncert Mazowsza! – FOTORELACJA

Views: 471

To było wydarzenie kulturalne roku! W Wolborzu wystąpił po raz drugi Państwowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE pod dyrekcją Jacka Bonieckiego. Ponad 150 artystów zagrało, zaśpiewało i zatańczyło na scenie w pięknie zaaranżowanej hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wolborzu. 

Na widowni blisko 800 osób z całego województwa oklaskiwało na stojąco nasze „dobro narodowe”, jak nazywany jest zespół Mazowsze, którego założyciele Mira i Tadeusz Sygietyńscy są patronami Szkoły Podstawowej w Proszeniu w gm. Wolbórz. To za sprawą Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Proszeniu i jej prezes Iwony Czapli, zespół przyjechał do Wolborza. Koncert odbył się w ramach wygranego, ministerialnego projektu pn. „Wolność nie jedno ma imię, czyli nasze drogi do wolności”, który dofinansowany został z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. 

Partnerami Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Proszeniu w realizacji projektu są: Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza, Szkoła Podstawowa im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich w Proszeniu oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Komornikach. Na scenie pojawili się także sponsorzy wydarzenia, którzy otrzymali okolicznościowe podziękowania. 

Publiczność na stojąco oklaskiwała występ zespołu Mazowsze. Koncert spotkał się z ogromnym i ciepłym przyjęciem o czym mówił, dziękując za zaproszenie do Wolborza dyrektor zespołu Mazowsze Jacek Boniecki. 

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *