WolbórzWydarzenia

Pomnik Piłsudskiego w Wolborzu

Źródło: UM Wolbórz

Popiersie Józefa Piłsudskiego stanęło na postumencie zlokalizowanym na pl. Jagiełły w Wolborzu, mieście w którym Marszałek również miał swoich legionistów. Uroczyste odsłonięcie pomnika odbędzie się 14 października 2018 r.

W tym szczególnym roku zrodziła się w Wolborzu inicjatywa uczczenia jubileuszu w wyjątkowy sposób. Burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros, zaprosił do współpracy liczne organizacje, stowarzyszenia i placówki oświatowe działające na terenie gminy, by wspólnie celebrować 100. rocznicę odzyskania niepodległości, poprzez organizację szeregu wydarzeń kulturalnych, oświatowych i sportowych o charakterze patriotycznym.

Kulminacją obchodów będzie wspomniane odsłonięcie popiersia Piłsudskiego oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Patronatu nad wydarzeniem udzieliło miastu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, koordynator wieloletniego programu „Niepodległa”.

W poniedziałek, 3 września br., do Wolborza „przyjechał” Marszałek, rzeźba wykonana przez artystę Pawła Pietrusińskiego z „Pracowni Rzeźby Bieniewo”. Prace nad koncepcją pomnika i jego odlewem trwały ponad 9 miesięcy.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!