Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Zamknięty wiadukt – list do redakcji

W związku z zamknięciem wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego, otrzymaliśmy list od naszej czytelniczki. Oto jego treść:

Problem działa w dwie strony. Mój syn mieszka za wiaduktem w gminie Grabica, a pole które dzierżawi i uprawia, ma na ulicy Twardosławickiej przed wiaduktem i oczywiście też z drugiej strony wiaduktu na terenie gminy Grabica. Obecnie to odległość 2, może 3 kilometrów. Ciekawi mnie, jak będzie przemieszczał się ciągnikiem z jednego pola na drugie. 20 km ciągnikiem w jedną i 20 km w drugą, a czas na pracę ? Na obiad ? Na zawiezienie i odebranie dzieci do szkoły i ze szkoły z Piotrkowa i do Piotrkowa ? A co z uczniami mieszkającymi w Piotrkowie a uczącymi się w Technikum w Szydłowie ? Co z uczniami zamieszkującymi na terenie gminy, a każdego dnia uczącymi się w szkołach w Piotrkowie ? Co z ich popołudniowymi zajęciami ? Co z ich dostaniem się do miediateki ? Co z osobami starszymi które każdego dnia muszą dostać się na rehabilitację ? Myślę, że aby zatkać buzię, problem będzie niby rozwiązany. Coś przyjedzie rano po ludzi ze dwa razy, następnie około 18-tej ich dowiezie ponownie na teren gminy Grabica. Ale nie dajcie się ludzie wydmuchać ! Bierzcie taryfy, rachunki, liczcie swoje straty ! Zbiorowy pozew sądowy pozwoli wam odzyskać swoje wydane pieniądze za dojazd, zmarnowany czas, straty materialne związane z tym problemem i dobrze uzasadnione. To skandal i afera równocześnie.

Przypominam, że sytuacja w jakiej się znajdziecie będzie trwała nie miesiąc ale 3 lata jak oznajmiło ,,pismo święte” które ktoś uchwalił, inny zatwierdził, a jeszcze inny podał do wiadomości publicznej myśląc, że ludzie będą latać na budowaną A1 balonem a traktorom wyrosną skrzydła. Na ulicy Twardosławickiej też jest kilku gospodarzy którzy maja pole tu i tam. To znaczy przed A1 mieszkają i mają gospodarstwo, a za A1 resztę swojego pola. Dla waszej wiadomości mogę podać dyskretny przykład: pan Sylwester, wspaniały ciężko pracujący pan Krzysztof, mój syn Michał… To tylko kilka przykładów, a reszta wzdłuż trasy ? To są setki poszkodowanych, którym utrudnienie obrzydzi życie i pracę. To dramat na dużą skalę. Ciekawi mnie bardzo, jak ten problem da się rozwiązać ? Jestem kobietą, i sądzę że prędzej wysikam się na stojąco do umywalki, niż decydenci coś logicznego wymyślą. Tak logicznego, aby wszyscy nie odczuli zmiany w swoim życiu – zmiany na gorzej. Za taką decyzję jaka zapadła nie tak dawno, która na długo utrudni życie wszystkim z każdej strony trasy, ktoś powinien wypaść z pracy na zbity pysk a wręcz na mordę !

Bożena

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 maja, 2019 11:02

Święte słowa. Ja i moja rodzina należymy do poszkodowanych z tego powodu.
Mogli zafundować nam jakieś motolotnie czy coś??
Jak piesi z Twardosławic i okolic mają się dostać do pracy szkoły, lekarza???

Anonimowo
Anonimowo
9 maja, 2019 11:46

Chlopi popierajcie nadal pisobolszewiz

Hue
Hue
10 maja, 2019 08:03

Załóżmy hipotetycznie sytuację, że remontowana jest A1, ale wszystkie mosty, wiadukty, przejazdy pozostają bez zmian – nie są rozbierane, remontowane, ani zamykane – są przejezdne przez cały okres trwania remontu. Otóż ci sami ludzie, którzy teraz piszą listy do redakcji, protestują itp. w opisanej wyżej sytuacji też pisaliby listy, protesty, skargi, że Państwo wyremontowało A1 ale zapomniało o przejazdach i mieszkańcach np. Twardosławic, którzy nadal muszą przeciskać się wąskim i niskim mostem. Ja codziennie jeżdżę 60km do pracy i muszę omijać remontowaną A1 żeby nie stać w korkach – dokładam przez to km i również czas. Ale myślę o moich… Czytaj więcej »

Anonimowo
Anonimowo
11 maja, 2019 19:28

Nie tylko nie pomyślano że gmina będzie odcięta z każdej strony.A co do objazdu to chory pomysł ponieważ nie tylko duża odległość ale kto zwróci za zniszczoną nawierzchnię która nie tak bardzo dawno została wyremontowana na odcinku z Woli Kamockiej do Głuchowa ?

Powiązane artykuły

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!