Piłka ręcznaPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Zagłębie Lubin pokonało Piotrcovię

W 14. Serii ORLEN Superligi Kobiet KGHM MKS Zagłębie Lubin zanotowało 14. zwycięstwo w sezonie i zarazem 45. ligowe zwycięstwo z rzędu! Po znakomitej drugiej połowie mistrzynie Polski pokonały na własnym parkiecie Piotrcovię 35:26 (16:16) pomimo bardzo napiętego terminarza i aż 11 dodatkowych meczów, rozegranych w ramach Ligi Mistrzyń KGHM MKS Zagłębie Lubin zanotowało kolejny ligowy triumf.

Spotkanie w hali RCS w Lubinie poprzedziła minuta ciszy ku pamięci Marka Ostrowskiego. Prezes Piotrcovii zmarł po długiej i ciężkiej walce z chorobą. Dodatkowo nasze zawodniczki rozegrały mecz w czarnych strojach.

Wynik meczu otworzyła Joanna Drabik, ale chwilę później piotrkowianki wygrywały 2:1. W pierwszej fazie spotkanie oglądaliśmy szybkie akcje i sporo bramek. Po kwadransie o jedno więcej trafienie na koncie miły mistrzynie Polski, prowadząc 8:7. Miedziowe były na prowadzeniu, ale rywalki „trzymały” wynik. KGHM Zagłębie kilka minut później wygrywało 10:8, jednak po chwili znów mieliśmy remis – 10:10. Lubinianki odzyskały prowadzenie za sprawą Joanny Drabik, która po dwudziestu minutach miała na swoim koncie już cztery bramki. Sześć minut przed końcem pierwszej połowy Piotrcovia odzyskała prowadzenie z początku spotkania – w 24. minucie przyjezdne wyrywały 14:13. Do przerwy trwała wymiana ciosów, a pierwsza bardzo wyrównana połowa zakończyła się remisem po 16.

Od początku drugiej połowy mistrzynie Polski weszły na swoje tory i po szybkim 4:1 oskoczyły rywalkom. Później znów gra się wyrównała, jednak to KGHM MKS Zagłębie cały czas było na 3-4 bramkowym prowadzeniu. Lubinianki poprawiły obronę i skuteczność w ataku, co przyniosło zamierzony efekt. Dziesięć minut przed końcową syreną było już 30:23 i Miedziowe były już bardzo blisko 45. ligowej wygranej z rzędu. Tak też się stało i pomimo bardzo napiętego terminarza i aż 11. dodatkowych meczów, rozegranych w ramach Ligi Mistrzyń KGHM MKS Zagłębie Lubin zanotowało kolejny ligowy triumf i umocniło się na pierwszy miejscu w tabeli ORLEN Superligi Kobiet.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 35:26 (16:16)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Pankowska, Przywara 1, Górna 6, Zych, Drabik 5, Szarakova, Milczarczyk, Michalak 8, Bujnochova, Kochaniak-Sala 6, Matieli 5, Jureńczyk 2, Milojević 2.

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga – Gadzina 2, Świerczek 4, Radushko 2, Mielewczyk 1, Królikowska 5, Grobelna, Mokrzka, Sobecka, Szczepanek, Trbović 1, Waga 5, Martins, Sobecka 5, Schneider 1.