Piłka ręcznaPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Zabójcza skuteczność Piotrcovii

Po raz ostatni w tym sezonie kibice Żółto-czarnych mogli oglądać zmaganiach swoich zawodniczek na parkiecie w Hali im. Mieczysława Łopatki. Chociaż zdecydowanymi faworytkami były podopieczne Roberta Popka, to w niedzielę musiały uznać wyższość zawodniczek z Piotrkowa Trybunalskiego.

Worek z bramkami już w 1. minucie otworzyła Monika Łęgowska. Piotrkowianki nie chciały zostać dłużne Pszczołom, i w 4. minucie widniał remis (1:1). Szczypiornistki pod wodzą Agaty Cecotki rozpędzały się z minuty na minutę. Ich dobra gra w obronie, a także nieskuteczność gnieźnianek spowodowały, że na niecałe 10. minut przed końcem pierwszej części prowadziły 4. bramkami (7:11, 18’). Żółto-czarne dały jeszcze nadzieję swoim kibicom, że w tej pierwszej połowie powalczą chociażby o remisowy wynik (9:11, 22’), jednak po tym krótkim zrywie swoją dobrą grę kontynuowały piotrkowianki, które do szatni schodziły z 7. bramkami przewagi (12:19, 30’). Niestety wiadomym stało się również to, że kontuzji nabawiła się Monika Łęgowska, która wykluczyła ją z gry do końca spotkania.

Druga część meczu ponownie rozpoczęła się od bramki gospodyń, a tym razem piłkę w siatce umieściła Magdalena Nurska (13:19, 32’). Przez kolejne minuty przyjezdne nie pozwalały za bardzo zbliżyć się gnieźniankom (18:24, 43’). To zmieniło się jednak w 45. minucie, gdy o czas dla swojej drużyny poprosiła trenerka Agata Cecotka. Po niej Żółto-czarne ruszyły do ofensywy i na 10. minut przed końcem rywalizacji zbliżyły się na 3. bramki (23:26, 50’). Ostatecznie końcówka należała zdecydowanie dla Piotrcovii, która w ostatnich 5. minutach gry zdobyła 4. trafienia, przy zerowej zdobyczy gnieźnianek. Dodatkowo Żółto-czarne musiał sobie radzić bez Żanety Lipok i Zofii Bartkowiak, które po decyzjach duetu sędziowskiego otrzymały czerwoną kartkę. W ten sposób po raz pierwszy w tym sezonie piotrkowianki zwyciężyły z podopiecznymi Roberta Popka 25:32.

Zdecydowaną liderką swojego zespołu była dziś Lucyna Sobecka, która do bramki trafiała dziewięciokrotnie. W ekipie z Gniezna natomiast brawa należą się dla Oliwii Kuriaty, która spotkanie zakończyła z 5. bramkami oraz ponad 80% skutecznością rzutową.

MKS URBIS Gniezno: Hoffmann, Hypka, Konieczna – Kuriata (5), Hartman (4), Lipok (4), Szczepanik (4), Nurska (3), Bartkowiak (2), Giszczyńska (1), Schlabs (1), Łęgowska (1), Chojnacka, Wabińska, Widuch, Matysek

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Slugia, Sarnecka – Sobecka (9), Szczepanek (6), Martins Schneider (4), Waga (3), Trbovic (3), Grobelna (2), Polaskova (2), Radushko (1), Szczukocka (1), Królikowska (1)