Foto. Jarosław Krak

Wyrok w sprawie hali balonowej

Views: 640

Obaj oskarżeni w sprawie zakupu przez miasto hali balonowej – Leszek Heinzel, dyrektor piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Grzegorz Ż., pracownik ośrodka, uznani za winnych przekroczenia uprawnień służbowych. Sąd jednak odstąpił od ukarania oskarżonych, ze względu na znikomą szkodliwość czynu i zawiesił postępowanie na rok. Obaj panowie muszą jedynie wpłacić określoną sumę na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wyrok zapadł w minioną środę. Prokuratura zarzucała obu oskarżonym nie tylko przekroczenie uprawnień, ale także osiągnięcie korzyści majątkowej. Tego drugiego zarzutu piotrkowski sąd nie podzielił. Leszek Heinzel musi wpłacić 7 tysięcy złotych, a Grzegorz Ż. 4 tysiące złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. – To nie jest wyrok skazujący. Sąd nie wydał zakazu wykonywania funkcji publicznych – powiedział w rozmowie z nami sędzia Piotr Koćmiel, Prezes Sądu Rejonowego w Piotrkowie. Wyrok nie jest prawomocny. Strony mają siedem dni na złożenie wniosku o uzasadnienie i ewentualną apelację.

O tej sprawie pisaliśmy także TUTAJ i TUTAJ.

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. “Sąd jednak odstąpił od ukarania oskarżonych, ze względu na znikomą szkodliwość czynu i zawiesił postępowanie na rok.”

    To są jakieś kpiny!