koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wsparcie terytorialsów w punktach pobrań wymazów covid

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i żołnierze wojsk operacyjnych od poniedziałku 26 października będą pomagali w codziennej pracy 15 punktów pobrań wymazów w kierunku koronawirusa w Łódzkiem. Żołnierze trafią do najbardziej obciążonych pracą punktów w województwie, w tym do tego w Piotrkowie Trybunalskim.

Wojskowi będą wspomagać personel medyczny w pobieraniu wymazów, zajmą się także czynnościami porządkowo-administracyjnymi w punktach pobrań, co dotąd angażowało personel medyczny, tak potrzebny do opieki nad chorymi. – Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo obciążona jest
w tej chwili służba zdrowia. Nieustannie realizujemy naszą misję wsparcia służb medycznych i samorządów, a także lokalnej społeczności w tej trudnej sytuacji. To doświadczeni żołnierze, którzy już pracowali w punktach pobrań prowadzonych w maju i czerwcu przez 9ŁBOT. Są doskonale przygotowani do codziennej wielogodzinnej pracy, dlatego ich obecność z pewnością wpłynie na pracę punktów wymazowych – informuje płk Paweł Wiktorowicz Dowódca 9 ŁBOT.

Najwięcej punktów w Łódzkiem, 15, czyli niemal połowę, prowadzi Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi. – Od samego początku aktywnie włączamy się w działania przeciwepidemiczne. Staramy się reagować na potrzeby naszych pacjentów dlatego też zwiększamy liczbę punktów a także wydłużamy czas ich funkcjonowania. Z pewnością zaangażowanie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej będzie dla nas cennym wsparciem – powiedział Dyrektor Naczelny Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

W Piotrkowie Trybunalskim, punkt pobrań wymazów znajduje się na terenie byłego dworca PKS, przy ulicy POW.


0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!