Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Terytorialsi będą składać przysięgę w Piotrkowie

Po raz pierwszy na Rynku w Piotrkowie Trybunalskim słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedzą żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”.  

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego.

Takie zobowiązanie w nadchodzący weekend podejmie ponad 40 ochotników, którzy ukończą szkolenie podstawowe będące przepustką do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Uroczystość rozpocznie się 28 stycznia br. w sobotę o godzinie 11:00 na Rynku Starego Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty. – informuje Małgorzata Glińska, rzeczniczka prasowa łódzkich Terytorialsów.

Po przysiędze odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego. Osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Terytorialsów, będą mogły złożyć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej przy stoisku promocyjnym Wojskowego Centrum Rekrutacji. 

W skład 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wchodzą 3 bataliony lekkiej piechoty: 91blp w Zgierzu, 92blp w Kutnie i 93blp w Łasku. Planowane jest powstanie kolejnego, 94blp w Piotrkowie Trybunalskim. 

W związku z organizowanym wydarzeniem w sobotę (28 stycznia) od wczesnych godzin porannych piotrkowianie napotkają utrudnienia w ruchu w rejonie Starego Miasta. Wyłączony dla ruchu samochodowego odcinek ulicy Krakowskie Przedmieście od al. M. Kopernika do placu Czarnieckiego (wraz ze skrzyżowaniami z ulicami Garncarską i Starowarszawską) oraz wjazdy na Rynek Trybunalski od strony ulic: Szewskiej, Sieradzkiej oraz Rwańskiej. Na czas wydarzenia, czyli do ok. godz. 14.00, ograniczone do wyznaczonych miejsc zostanie korzystanie z płyty Rynku Trybunalskiego oraz dostępność parkingów przy ulicy Batorego oraz przy skrzyżowaniu Krakowskie Przedmieście/Kopernika (wszystkie szczegóły dotyczące organizacji ruchu i wyłączeń znajdują się na mapce poniżej).

mapka ogólna_ULICE
0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
27 stycznia, 2023 10:01

„Uroczystość rozpocznie się 28 stycznia br. w sobotę o godzinie 11:00 na Rynku Starego Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.”

W Piotrkowie Trybunalskim nie ma i nie było Rynku Starego Miasta. Jest Rynek Trybunalski.
Uważam, że wojsko powinno być bardziej precyzyjne.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!