reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Żołnierze WOT szkolili się nad Zalewem Sulejowskim

Trwające wakacje nie dla wszystkich oznaczają czas wypoczynku. W miniony weekend 150 żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoliło się nad Zalewem Sulejowskim.

Terytorialsi z 91 batalionu lekkiej piechoty w ramach szkolenia rotacyjnego realizowali przeprawę wodną przez Zalew Sulejowski. Na drugi brzeg na łodziach i pontonach przerzucona została kompania lekkiej piechoty wraz z elementami logistycznymi – sprzętem, bronią, racjami żywnościowymi. W drugim etapie ćwiczeń żołnierze mieli za zadanie wykonać szereg zadań taktycznych, m. in. marsz ubezpieczony i tzw. bytowanie w terenie leśnym.

Podczas tego szkolenia duży nacisk był na stronę praktyczną. Ćwiczyliśmy wchodzenie na łódź desantową i ponton. Uczyliśmy się jak się asekurować i jak umocować sprzęt w czasie przeprawy wodnej

– opowiada szer. Maciej Daniłowicz z 91blp w Zgierzu.

Przeprawę zabezpieczała Straż Pożarna z Piotrkowa Trybunalskiego. Zakończenie wakacji również zapowiada się intensywnie dla łódzkich terytorialsów. 27 sierpnia rozpoczyna się kolejne szkolenie podstawowe dla nowych ochotników. A już 30 sierpnia funkcjonariusze WOT rozpoczynają szkolenie poligonowe w Toruniu, które raz w roku musi odbyć każdy żołnierz pełniący terytorialną służbę wojskową.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!