GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wolbórz: Szkoły w gminie gotowe na przyjęcie uczniów

Wszystkie szkoły i przedszkole samorządowe odwiedzili radni Rady Miejskiej w Wolborzu podczas wyjazdowego posiedzenia połączonych komisji.

Radni wraz z Burmistrzem Wolborza Andrzejem Jarosem i Zbigniewem Klewinem przewodniczącym Rady Miejskiej sprawdzili przygotowanie do rozpoczynającego się roku szkolnego 2020/2021 gminnych szkół w Wolborzu, Goleszach Dużych i Komornikach oraz szkoły w Proszeniu.

Szkoły są przygotowane na przyjęcie uczniów, wszelkie prace remontowe zostały zakończone. Jedynym wyjątkiem jest Przedszkole Samorządowe, które jest na finiszu kompleksowej przebudowy, ale w tym przypadku przedszkolaki mają zapewnioną tymczasową opiekę w budynku Szkoły Podstawowej w Wolborzu. Dzieci do nowego przedszkola przeprowadzą się ze szkoły w październiku.

W trakcie spotkań z dyrektorami placówek omówiono także organizację zabezpieczenia dzieci i młodzieży przed pandemią koronawirusa. Szkoły mają zakupione środki dezynfekcyjne, przyłbice i maseczki, są też przenośne ozonatory do oczyszczania powietrza w klasach.

W trakcie wizyty w Szkole Podstawowej w Wolborzu, radni przekazali placówce kolejne zestawy komputerowe do nauki dla najbardziej potrzebujących dzieci, na wypadek potrzeby zdalnego prowadzenia nauki. Wcześniej zestawy komputerowe otrzymały także pozostałe gminne szkoły.

Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros podziękował dyrektorom za przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego życząc, aby nauczyciele i młodzież mogli w spokoju realizować zadania edukacyjne w placówkach.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
2 września, 2020 11:29

Lans i nic więcej

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!