Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dlaczego nie rusza przebudowa dworca PKS? – AKTUALIZACJA

Jak informuje piotrkowskie starostwo, jeszcze jedna decyzja, o którą samorząd Powiatu Piotrkowskiego wystąpił do Państwowego Przedsiębiorstwa Wody Polskie, Zarząd Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim, wstrzymuje prace inwestycyjne na terenie byłego dworca PKS w Piotrkowie.

Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Powiat chce stworzyć w tym miejscu Powiatowe Centrum Przesiadkowe dla ruchu autobusów komunikacji lokalnej, krajowej i międzynarodowej. Na realizację zadania w budżecie Powiatu Piotrkowskiego zabezpieczono 1,5 mln złotych (w tym 0,5 mln złotych powiat pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych). Rozpoczęcie prac będzie możliwe po uzyskaniu pozwolenia na budowę, a to nie może być wydane bez pozwolenia wodno-prawnego na odprowadzanie wód opadowych z terenu planowanej inwestycji do kolektorów ściekowych odwadniających tę część Piotrkowa.- czytamy w komunikacie starostwa. Wniosek, złożony przez samorząd powiatowy w marcu 2021 roku, oczekuje na rozpatrzenie przez Przedsiębiorstwo Wody Polskie. Powiat uzyskał zgodę od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na budowę zatok przystankowych, zadaszonych wiat, miejsc postojowych dla autobusów, wymianę nawierzchni, a także budowę chodników dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i parkingu. 


Skontaktowaliśmy się z Wodami Polskimi w Piotrkowie by dowiedzieć dlaczego decyzja do tej pory nie została wydana. Okazuje się, że wniosek starostwa wpłynął w marcu, tyle, że dopiero 31 dnia miesiąca. Od tego czasu powiat dwukrotnie wzywany był do wprowadzenia poprawek merytorycznych na piśmie i raz ustnie. Ostatnie poprawki naniesione były 5 lipca. Jak poinformowała nas Magdalena Filipiak z piotrkowskiego oddziału Wód Polskich, decyzja będzie do odbioru najprawdopodobniej w piątek.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!