AleksandrówWydarzenia

Wlepiali odblaski

Elementy odblaskowe znacznie zwiększają bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, obowiązek ich noszenia ma każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Zdaniem ekspertów odblaski siedmiokrotnie zwiększają szansę, że kierowca zauważy pieszego, a tym samym zdąży wyhamować lub bezpiecznie go ominąć. Dlatego też Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie z piotrkowską Komendą Miejską Policji zorganizowało w Skotnikach (gm. Aleksandrów) akcję rozdawania odblasków. Policjanci wspólnie z Michałem Małeckim – radnym powiatowym, Grzegorzem Sipą – animatorem społecznym oraz młodzieżą z terenu gminy wręczali mieszkańcom kamizelki odblaskowe. Zebrani wysłuchali także prelekcji nt. bezpieczeństwa na drodze, którą wygłosił Grzegorz Kotarski – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Piotrkowie Tryb.

Tagi

Powiązane artykuły

18 komentarzy

  1. Pan Grzegorz Sipa były animator sportu u Pana Dionizego Głowackiego a teraz animator społeczny u Pana Michała Małeckiego .Ciekawa animacja …

      1. Pan Michał to taki dobry samarytanin przygarnia tych, których nie chce Pan Dionizy.Szkoda, że nie ma swojego zdania i przez to wiele traci…

  2. A dlaczego tylko w Skotnikach? Też chętnie bym odebrała taki element odblaskowy. W czym Skotniki są lepsze od Dabrówki albo od Dąbrowy. Chyba więcej wyborców tam jest. Nie ma to jak się promować za nasze pieniądze….

    1. Akcja fajna. Chcemy też w innych miejscowościach 🙂 Troszkę jednak przeraża mnie poziom wpisów. Bądźmy merytoryczni i dorośli. To, że ktoś zmienia pracodawcę w dzisiejszych czasach tj. norma. To nie jak kiedyś, że człowiek pracował 30 lat w jednym zakładzie. Szanujmy siebie, jak jest coś fajnego cieszymy się, jak coś złego negujmy. Nie obrażajmy ludzi.

  3. Wszelka pozamerytoryczna ocena człowieka jest bezsensowna i tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. Nie obchodzi mnie, jak Małecki czy ktoś inny się ubiera, z kim sypia i generalnie co robi prywatnie (o ile nie popełnia przestępstw), ale co ma w głowie i jak potrafi to wykorzystać dla siebie lub dobra innych. Ktoś tam napisał, że wybory blisko, więc każda forma promocji dobra. Idąc tym tokiem myślenia, Małecki musiałby nie wychodzić z domu do wyborów, bo przecież wyjście do sklepu też mogłoby być uznane za formę promocji, ponieważ sklep to miejsce publiczne. Darmowa? Myślę, że faceta stać na opłacenie całkiem niezłej kampanii ze swojej kieszeni, jeśli tylko miałby na to ochotę. Czy w jesiennych wyborach będzie kandydował? Dla mnie to i tak bez znaczenia, bo nie mieszkam w gminie Aleksandrów. Małeckiego znam pobieżnie (rozmawialiśmy raptem kilka razy), ale często czytam o akcjach społecznych, które organizuje lub bierze w nich udział. Zastanawiam się teraz, co by dalej napisać, by człowiekowi nie zaszkodzić, bo przecież my, Polacy, nie tolerujemy ludzi, którzy odnoszą sukcesy. Nie zastanawiamy się jaka, najczęściej tytaniczna praca się za tym kryje. Jakie są jej koszty. A te bywają wymierne. Z czego brak czasu dla siebie jest chyba najmniejszym problemem… Śmieszy mnie natomiast, gdy na miesiąc lub dwa przed wyborami, po latach hibernacji (w zupełnej obojętności i bezczynności nią spowodowanej lub własnymi intelektualnymi ograniczeniami), jak robale spod kamieni wyłażą przeróżne kreatury-kandydatury, uwodząc wyborców z porozwieszanych plakatów swoimi rzekomymi zaletami, zasługami lub przynależnościami. Żałosne, że często zdobywają mandaty i zasiadają w przeróżnych radach. Wiecie dlaczego? Nie dlatego, że mają cokolwiek do powiedzenia. Ale najczęściej dlatego, że bezmyślnie zawistne społeczeństwo głosuje na przekór takim, jak Małecki. Na przekór takim, którzy nie muszą już niczego nikomu udowadniać, bo mają z czego żyć. Lokalne społeczności wolą wybierać “swojaków”. Tych, którym również się nie wiedzie lub wiedzie przeciętnie, gdyż w mniemaniu Józka, Zbyszka czy Grześka gość, z którym w każdy weekend lutują gorzałę jest bardziej wiarygodny niż wymuskani Małeccy.

  4. Ocenianie kogoś po wyglądzie jest bardzo słabe! Ale jeśli już to patrząc na ubiór Pana Małeckiego to mogę stwierdzić ż jest nienaganny idąc dalej to bardzo markowa odzież nie kupiona zapewne na bazarze jakiejś sieciowce czy innym podrzednym sklepie .

  5. Z tego co wiem, to Małecki nie raz i nie dwa z własnej kieszeni fundował wyjazdy itp. Nigdy natomiast nie słyszałam, aby obecny wójt coś zasponsorował. Mało tego pamiętam, jak pisał w swoje ulotce wyborczej, że 10% swojego uposażenia będzie przeznaczał na cele społeczne. Pokażcie mi co za te pieniądze przez tyle lat kadencji zostało zrobione? Nic. Złotówki nie dał Głowacki ze swojej kieszeni. Obiecywał przetwórnię, że utworzy GZK i będzie dużo miejsc pracy. Gdzie to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sprawdź także
Close
Back to top button
Close
Close