reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Załóż odblaski, bądź widoczny

– Czy wiesz, że każdy policjant Wydziału Ruchu Drogowego podczas obsługi zdarzeń drogowych ma kamizelkę z elementami odblaskowymi? – pytają retorycznie funkcjonariusze. Pomimo, że służbę pełnią w mundurach z odblaskowymi napisami, jaskrawa kamizelka zwiększa ich widoczność. Dlatego przypominają o konieczności noszenia po zmroku elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym i zachęcają do ich noszenia bez względu na miejsce i porę dnia.

– Jesienno- zimowa aura oraz związane z nią warunki pogodowe w znacznym stopniu ograniczają widoczność na drogach. Dlatego policjanci przypominają, jak ważne jest, abyśmy zadbali o swoje bezpieczeństwo. Noszenie elementów odblaskowych poprawia naszą widoczność. Dzięki temu kierowcy pojazdów mają możliwość zauważenia nas z dalszej odległości. To pozwoli na szybszą reakcje i możliwość zatrzymania pojazdu pomimo śliskiej nawierzchni. Szybko zapadający zmrok, ciemna odzież, a także opady śniegu czy deszczu powodują, że jesteśmy słabo widoczni. Dbając o swoje bezpieczeństwo nośmy elementy odblaskowe na odzieży wierzchniej, torbach czy plecakach. – apeluje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Dzięki odblaskom możemy ustrzec się przed niebezpiecznymi zdarzeniami, a lepsza widoczność wpłynie zapewne na nasze bezpieczeństwo.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!