CzarnocinGminyWażne wiadomościWydarzenia

Odblaski od kierowców trafiły do uczniów – ZDJĘCIA

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szynczycach w gminie Czarnocin, otrzymały certyfikowane odblaskowe. Dzięki nim będą bardziej widoczne na drodze. Akcja to część ogólnopolskiej akcji #Bezpiecznadrogadoszkoły2022 organizowanej przez facebookową Grupę Kierowcy Dzieciom.

– Przekazaliśmy certyfikowane odblaski dla kilkudziesięciorga uczniów szynczyckiej podstawówki. Chcemy, by dzieci je nosiły dla swojego bezpieczeństwa. Wiadomo, że jesienią szybciej robi się ciemno, a taki dodatkowy element ubioru na pewno poprawi ich bezpieczeństwo. Kierowcy zapewne szybciej zauważą młodego człowieka wyposażonego w odblaski, niż bez – mówi Kamil Lis jeden z organizatorów akcji.

To kolejna akcja jaką grupa organizuje w naszym regionie. Rok temu elementy odblaskowe odebrały dzieci z jednego z piotrkowskich przedszkoli. Wcześniej słodkie upominki trafiły do domu dziecka.

W akcję kierowców włączyła się piotrkowska drogówka. – Zawsze przypominamy najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach. Pamiętajmy, że poza terenem zabudowanym każdy powinien być wyposażony w elementy odblaskowe, dzięki którym kierowcy mają większe szanse by zobaczyć pieszego – mówi asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie. – Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków – z tylu i z przodu – dodaje rzeczniczka policji.

Kierowcy Dzieciom to grupa społeczna. Jej członkowie działają w pełni społecznie, a swoje działania realizują dzięki wsparciu sponsorów i darowiznom.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: