GminyGorzkowiceRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Wiosenne porządki w gminach: Na pierwszy ogień Rozprza i Gorzkowice

W wielu gminach powiatu trwają wiosenne porządki. Pozimowe sprzątanie idzie pełną parą w gminie Gorzkowice i Rozprza.

Gmina Rozprza:

Aktualnie pracownicy interwencyjni zatrudnieni dzięki dofinansowaniu z Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim, zaczęli czyszczenie przydrożnych rowów. Już pierwszego dnia zebrano ponad 2 metry sześcienne śmieci z 1 kilometrowego odcinka drogi w Milejowie. W kolejnych dniach czyszczone będą kolejne pobocza i rowy. Pracownicy zajmą się naprawą i odmalowywaniem wiat przystankowych. – Kolejny raz proszę mieszkańców o niewyrzucanie worków z odpadami do lasów, a także nie wrzucanie ich z jadącego samochodu. Zaśmiecając teren wokół nas sami narażamy się na dodatkowe koszty związane ze sprzątaniem – mówi wójt Janusz Jędrzejczyk. – Pieniądze, które można przeznaczyć na inne remonty, czy też inwestycje, należy zapłacić za oczyszczenie tego co sami nabrudziliśmy. Dbajmy więc wspólnie o czyste środowisko wokół nas, dla siebie i dla naszych dzieci – apeluje wójt.

Gmina Gorzkowice:

Koło Gospodyń Wiejskich w Kotkowie “Baziowe Kotki” zorganizowało akcję sprzątania w Sołectwie Kotków. – Śmieci zbierane były wzdłuż drogi: z poboczy i rowów.  Zbiórka odbywała się w sposób selektywny, tj. śmieci segregowanie były na trzy frakcje: tworzywa sztuczne, szkło i odpady zmieszane. W czasie sobotniego sprzątania zauważyliśmy,  jak wielka jest potrzeba organizacji takich akcji. Jesteśmy pewni, że nie jest to ostatnia tego typu inicjatywa w naszej wsi. – mówią organizatorzy sprzątania.

– Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za włączenie się do akcji, Staży Pożarnej za odbiór śmieci i Gminie Gorzkowice za możliwość zagospodarowania odpadów – dodają członkowie KGW “Baziowe kotki”

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!