Ważne wiadomościWolbórzWydarzenia

Sprzątają wolborskie lasy

Od kilku miesięcy grupa mieszkańców i letników wsi Golesze Małe oraz Bronisławów w gminie Wolbórz, sprząta okoliczne lasy.

Od kilku miesięcy grupa mieszkańców i letników wsi Golesze Małe oraz Bronisławów w gminie Wolbórz z inicjatywy jednej z członkiń KGW w Lubiaszowie, zorganizowała sprzątanie pobliskich lasów ze śmieci pozostawianych nad wodą przez wędkarzy, żeglarzy i turystów.

Raz w tygodniu, a czasami nawet częściej, ci zapaleńcy (Paweł i Dorota Błociszewscy, Mirek i Dorota Walaszczyk, Mirek Niewiarowski i Małgosia Włoczyk) w godzinach rannych obchodzą znane miejsca wypoczynku i zbierają pozostawione przez turystów odpadki oraz prowadzą zakrojoną na szeroką skalę akcję informacyjną dotyczącą pozostawiania po sobie uprzątniętych miejsc biwakowania, wędkowania i innego odpoczynku.

– To bardzo cenna inicjatywa, bowiem często wypoczywający na naszym terenie zostawiają po sobie śmieci, w dodatku godna pochwały jest akcja edukacyjna, która przy okazji jest realizowana przez naszych mieszkańców. Bardzo dziękuję – podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!