Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W Piotrkowie za śmieci 35 złotych – jest projekt uchwały

35 złotych za osobę – tyle zgodnie z projektem uchwały przygotowanym przez biuro Rady Miasta Piotrkowa wynosić będzie stawka za odbiór odpadów komunalnych. Nowe stawki wejdą w życie prawdopodobnie 1 marca.

Radni projekt uchwały otrzymali w piątek. W uzasadnieniu do uchwały czytamy między innymi, że podwyższenie opłaty dla mieszkańców jest wynikiem nowego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Piotrkowa Trybunalskiego. Według urzędników oferty złożone przez firmy realizujące te usługi, są wyższe niż w roku poprzednim.

– Głównym czynnikiem mającym wpływ na wyższe wynagrodzenia za oferowane przez przedsiębiorców w przetargu jest wzrost ilości odpadów komunalnych odbieranych z terenu miasta, oraz zmniejszenie liczby osób zgłoszonych do systemu. W związku z tym, dochody uzyskane z opłat od mieszkańców na poziomie 29 zł miesięcznie od osoby, są niewystarczające do realizacji tego zadania w roku 2022. – mówią magistraccy urzędnicy.

By uchwała weszła w życie, najpierw muszą przegłosować ją radni. To prawdopodobnie jedynie formalność. Głosowanie odbędzie się jak zwykle w trybie kopertowym. Projekt uchwały ma stanąć na najbliższej sesji rady miasta.

Zobacz także:

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!