Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dziś protest mieszkańców. Możliwe utrudnienia w ruchu

Przed piotrkowskim magistratem pomiędzy 15:00 a 17:00 odbędzie się dziś (19.01) protest mieszkańców przeciwko drastycznym cenom za ogrzewanie. Piotrkowianie zorganizowali się z internecie. Chcą złożyć petycję w sprawie ochrony przed podwyżkami ciepła.

Organizatorzy protestu spodziewają się kilkuset osób. Warto dodać, że zaledwie w ciągu kilku dni, do facebookowej grupy Mieszkańcy Piotrkowa przeciwko podwyżkom cen ogrzewania przyłączyło się niemal 3 900 osób.

Zabierzcie ze sobą kartki z kwotami Waszych podwyżek, transparenty, kartony i coś do robienia hałasu, jeśli macie. Oraz koniecznie wszystkich, których jesteście w stanie ze sobą przyprowadzić.

Protest jest legalny i pokojowy, więc demonstrujemy bez aktów wandalizmu. Będzie sporo różnych mediów, więc pokażmy na cały kraj, że siła jest w naszej jedności. Przybywajcie tłumnie i do zobaczenia! – czytamy w internecie.

Piotrkowianie protestują przeciwko drastycznym podwyżkom za ogrzewanie sięgającym niemal 100%. Koszt wyprodukowania w piotrkowskiej elektrociepłowni 1 GJ to aż 208,59, a w Poznaniu to zaledwie 68,35, a w Kaliszu 73,05. Z kolei w pobliskim Tomaszowie cena wytworzenia gigadżula ciepła wynosi 111,28.

W związku z protestem, mogą występować utrudnienia w ruchu. Pikieta odbędzie się na parkingu przed Urzędem Miasta, jednak na ulicy Sienkiewicza w okolicach magistratu oraz na Pasażu Rudowskiego, możemy spodziewać się sporej grupy pieszych, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, albo najlepiej omijać ten fragment miasta.

Tymczasem przez magistratem pojawiły się pierwsze transparenty. Poniżej wpis z jednej z piotrkowskich grup internetowych.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kazimiera
kazimiera
19 stycznia, 2023 13:40

Pan Sokalski nie zdementował informacji że nie zamierza startować na prezydenta i tworzyć list do rady miasta. A miało być bez polityki. Dlatego ludzie odpuścili.

Piotrkowianin
Piotrkowianin
Reply to  kazimiera
19 stycznia, 2023 16:39

Idź dalej głosuj na Chojniaka!

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!