Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Inicjatywa Piotrkowska 22 składa wniosek o odwołanie prezesa elektrociepłowni

Inicjatywa Piotrkowska 22 złożyła wniosek do prezydenta miasta o natychmiastowe odwołanie Marka Krawczyńskiego ze stanowiska prezesa elektrociepłowni miejskiej. To efekt zbyt wysokich kosztów za ciepło, a także niewłaściwego zarządzanie spółką – twierdzą wnioskodawcy.

Odpowiednie dokumenty trafiły dziś do piotrkowskiego magistratu.

– Zwróciliśmy się z petycją do prezydenta miasta o natychmiastowe odwołanie Marka Krawczyńskiego z funkcji prezesa elektrociepłowni. Mamy do czynienia z sytuacją, w której ciepło w Piotrkowie jest jednym z najdroższych w kraju. Wiemy o tym, że ostatecznie cena zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energetyki, to około 208 zł, ale z tego co wiadomo, wniosek prezesa Krawczyńskiego do URE był na poziomie 290 zł. – grzmiał Paweł Ciszewski.

To jednak nie wszystko, dodaje Ciszewski.

– Dodatkową okolicznością jest ta ujawniona podczas niedawnej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, a mówiąca o tym, że przyznano nam 9,5 miliona złotych na budowę elektrociepłowni, ale to jak to stwierdzono ” dotacja przepadła”. W ten sposób okazało się, że ciepłownie wybudowali mieszkańcy Piotrkowa rękami swoich przedstawicieli, nie otrzymując żadnych dotacji, podczas gdy inne samorządy pozyskały znaczne ilości pieniędzy – mówił.

Obecny na spotkaniu z dziennikarzami Jacek Sokalski powiedział:

– Jak mamy zachęcić młodych ludzi do tego by zostawali w mieście, by pracowali na jego rzecz, skoro za ogrzewanie trzeba zapłacić 5000 więcej rocznie niż na przykład w Łodzi? Jak piotrkowskie firmy znajdą pracowników, jeśli koszt życia w Piotrkowie jest tak wysoki? Pan prezydent Chojniak z prezesem Krawczyńskim uruchomili efekt domina, trzeba to domino zatrzymać. Pamiętajmy, że rządowa tarcza obniżająca cenę ciepła, jest tylko do końca roku, a co od stycznia 2024?

O komentarz poprosiliśmy Jarosława Bąkowicza, rzecznika prasowego prezydenta miasta.

– Dokument do urzędu dopiero wpłynął, dlatego nie znamy jeszcze jego treści. Po zapoznaniu się z pismem, wygłosimy komunikat w tej sprawie.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
3 lutego, 2023 14:41

Znam wielu błyskotliwych,młodych ludzi,którzy mogliby pełnić lepiej taką i inne funkcje!!! Wiedza się podwaja i potraja podobno co 5 lat i starsi ludzie nie zawsze za nią nadążają!!!Nie mowie tu o ludziach nauki,mających niesamowita wiedze i doświadczenie!!!Nie postponuje nikogo,ale może tekst śpiewany przez Grzegorza Markowskiego”trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść”powinien być w Polsce aktualny???

Piotrkowianin
Piotrkowianin
Reply to  Ewa
3 lutego, 2023 23:11

Jedno z dokonań Marka Krawczyńskiego to podgrzewane chodniki przy ul. Dmowskiego na terenie giełdy. Za tak wybitne osiągnięcia zapłaciliśmy mu w ubiegłym roku 237804 zł + 71272,20 zł premii rocznej, czyli w sumie 309076,20 zł.
Poniżej jedno z 4 zdjęć, które wykonałem w ww. miejscu w niedzielę 29.01.2023 o 21:45. W razie potrzeby mogę podesłać pozostałe.

Dmowskiego - giełda_20230129a.jpg
Pawel
Pawel
4 lutego, 2023 07:14

Pogonic to nieudaczne talatajatwo ze spolek,przynosza same straty dla miasta,a sami zarabiaja kokosy.

Polecamy

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!