Nadchodzące wydarzenia

Wiele jest druk II etc., etc., etc.

Zapraszamy na wystawę prezentującą prace studentów i absolwentów Katedry Druku Akademii Sztuk Pięknych im.Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Katedra Druku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi jest jedną z najstarszych komórek w uczelni. W strukturze Katedry funkcjonuje pięć autorskich pracowni: Pracownia Projektowania Druku na Tkaninie I i II, Pracownia Tkaniny Unikatowej, Pracownia Interdyscyplinarnych Działań Tekstylnych, Pracownia Realizacyjno-Doświadczalna.

Wystawa prezentuje wybrane prace studentów i absolwentów na poziomie pierwszego i drugiego stopnia. Prace są przykładem różnorodnych koncepcji artystycznych spełniających odmienne funkcje związane z ubiorem, wnętrzem i unikatowymi kreacjami pretendującymi do formy paneau, instalacji, obrazu. Realizacje tkanin oparte są na eksperymentowaniu szeroko pojętym warsztatem druku ze świadomym wykorzystaniem technologii w wypowiedzi artystycznej. Prezentowane na wystawie prace definiują indywidualną wizualizację myśli zawartej w koncepcji artystycznej. Są nośnikami emocji złożoności kreacji i skomplikowanych procesów realizacyjnych.

Wernisaż wystawy zaplanowano na piątek 8 marca, na godzinę 19.00 w galerii ODA, ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa czynna w galeriach ODA przy ul. Dąbrowskiego 5 i ul. Sieradzka 8, do 31 marca 2019.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x