KulturaNadchodzące wydarzenia

„Przyjaciele Bronka” – wystawa w ODA

Przyjaciele Bronka to grupa ludzi, artystów, którzy zechcieli pokazać swoje prace na wystawie w Piotrkowie Trybunalskim. Co ich łączy? Kim byli i są dla mnie? – zastanawia się Bronisław Brylski.

– Jak powiedział kiedyś Staszek Piotr Gajda znamy się chyba od zawsze. I to stwierdzenie mogę chyba odnieść do wszystkich uczestników wystawy. Łączy nas wspólne przeżywanie i nieprawdopodobne działanie twórcze sprzed prawie 30 lat w Tarasce. Akcja Taraska spowodowała, że do dzisiaj to przeżywamy i chcemy o tym rozmawiać. Łączy nas przeżywanie i wspólne spotkania podczas wspaniałych plenerów prawosławnych. Połączenie sztuki i sacrum dało nam wiele nadziei i połączyło niewidzialną nicią wzajemnej przyjaźni. I wreszcie Nałęczów. Wyjątkowa szkoła – Liceum Plastyczne, wyjątkowe miejsce na mapie Polski. W sercach ludzi z „plastyka” szkoła ta pozostanie do końca życia. Myślę, że wystawa, ta w Piotrkowie Trybunalskim, pozwoli i odbiorcom sztuki przeżywać i rozmyślać nad istotą przyjaźni, wzajemnych postaw twórczych, istnieniem w ogóle – mówi B.Brylski.

„Przyjaciele Bronka” to: Ewa Danecka, Stanisław Piotr Gajda, Eugeniusz Geno Makowski, Jarosław Makowski, Zbigniew Nowosadzki, Tadeusz Paszko, Wojciech Sobczyk, Martta Węg, Zdzisław Wiatr.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 2 grudnia 2022, godzinie 19:00 w Galerii ODA, ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa czynna do 5.01.2023 r.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: