KulturaNadchodzące wydarzenia

Nowa wystawa w ODA

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa i fotografii. „Małgorzata i Mistrz. W Kraju ludzi prostych i bardzo szczęśliwych…”. Wernisaż odbędzie się w galerii ODA przy Sieradzkiej 8, 18 lutego o godzinie 19:00.

Ten kraj to Indonezja.  Mnóstwo wysp i wysepek, niby przez przypadek rozrzuconych po gładkiej, turkusowej i bezkresnej tafli oceanu. Trochę miasta, więcej wiosek, bardzo gorąco, góry w morzu i wulkany, bliskość dżungli i równika, krzykliwe małpy, groźne warany, rafa z bajecznie kolorowymi rybami – wszystko to zaledwie zapowiedź tego co możemy tu spotkać. Jacy są tu ludzie ? Filigranowej postury  o ciemnej karnacji, bardzo kolorowo ubrani, ludzie prości, którym niewiele trzeba by na ich twarzach zagościł uśmiech, czyli  ta najprostsza aprobata życia i świata, który im wcale nie ułatwił  zdobywanie dóbr materialnych gwarantując tym samym wygodę i komfort. Często mają niewiele, pracują lecz nie rozstają się z wrodzoną pogodą ducha i spokojem i co widać – cieszą się życiem. Ta wystawa trochę przybliży klimat i atmosferę, miesiąca tam spędzonego. W kwitnącym pełnym owoców rajskim ogrodzie Edenu, gdzie nie ma zakazanych owoców, są tylko niejadalne lub trujące o czym dobrze wiedzą tak ludzie jak i zwierzęta.

Małgorzata Rymkiewicz – to ona była Indiana Jones tej wyprawy. Pasjonatka podróży i przygody, smakoszka życia i dobrego jedzenia i wytrawnego wina. Kobieta Muza o duszy artysty i ciele mitycznej Artemidy z nieodłącznym łukiem w ręku. Na co dzień – niewolniczka pracy i dwóch psów. Z zawodu i wykształcenia biolog i doktor antropologii. Istota o zniewalającym uśmiechu i dużej sile przekonywania.

Bogusław Maria Piasecki – artysta malarz wciąż poszukujący formy, treści, nowych środków wyrazu i sponsora. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Bardziej hulaka niż pokutnik. Na obecną chwilę odnalazł siebie i dryfuje między  skrajnościami swoją rzeką bez powrotu.

Wystawa czynna do 13 marca 2022 r.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!