GrabicaUncategorizedWydarzenia

Wiceminister rolnictwa w Grabicy. Spotkanie w sprawie ASF

Wiceszef resortu rolnictwa przybył do Grabicy, by spotkać się z hodowcami trzody chlewnej w sprawie zbliżającego się do powiatu piotrkowskiego ASF czyli Afrykańskiego Pomoru Świń. Rafał Romanowski, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa, chciał uspokajać przybyłych na spotkanie rolników, swoje wystąpienie rozpoczął jednak od… obwiniania za całą sytuację poprzedniego rządu.

 

Powiat piotrkowski jest drugim co do wielkości miejscem w kraju, (po powiecie żuromińskim) w którym hodowane są świnie. Kiedy na naszym terenie wykryta zostanie ta choroba, przyniesie to straty liczone być może nawet w milionach złotych.

Choroba jest bardzo niebezpieczna, a o swoją przyszłość boją się nie tylko sami hodowcy trzody chlewnej.


W województwie łódzkim wprowadzono już drugi sanitarny odstrzał dzików, powiedział Paweł Śpiewak, Powiatowy Lekarz Weterynarii. Tym razem odstrzelonych ma być sto zwierząt.


Mówi Rafał Romanowski, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Wójt gminy przyznaje, że boi się o przyszłość rolników w swojej gminie.


Spotkanie zorganizowane było z inicjatywy posłów PiS, szkoda tylko, że organizatorzy nie zaprosili przedstawicieli Starostwa Powiatowego, którzy od dawna zabiegają o rzeczowe działania rządu w sprawie ASF.

 

Tagi

Powiązane artykuły

3 komentarzy

  1. Niech sie pan minister buja !! jak nas wkurzą to z gnojem pojedziemy na Nowogrodzką !! i sie zrobi porządek, nie będzie Kaczka rządziła świniami !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close