Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wandale niszczą przystanki autobusowe

Powywracane kosze na śmieci, połamane ławki, pomazane mury – to tylko niektóre przykłady wandalizmów, jakie w ciągu ostatnich miesięcy można zauważyć w Piotrkowie. Ostatnio obiektem szczególnego zainteresowania wandali stały się wiaty przystankowe – informuje magistrat.

Wiaty przystankowe służą pasażerom zarówno komunikacji miejskiej, jak i regionalnej dając schronienie, szczególnie w czasie złych warunków atmosferycznych. Niestety od wielu lat wiaty są obiektem licznych aktów wandalizmu. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta dba o stan wiat przystankowych, dokonując ich bieżących napraw i modernizacji. Reaguje też na sygnały mieszkańców w zakresie dostawiania ławek na miejscach przystankowych czy też nowych wiat.
– W tym roku wydaliśmy już na infrastrukturę przystankową (bez sprzątania) kwotę ok. 114 tys. zł. Środki te zostały w dużej mierze przeznaczone na likwidację uszkodzeń wiat powstałych nie w wyniku ich codziennego użytkowania a aktów wandalizmu takich jak tłuczenie szyb czy wypisywanie bohomazów. Od początku roku odnotowano prawie 50 takich zdarzeń – wylicza Agata Wypych z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. – Każdy zaobserwowany przypadek wandalizmu jest zgłaszany na policję celem ścigania chuliganów. Sprawcy tych czynów odpowiadają materialnie za wyrządzone szkody, jak też nakładane na nich są dodatkowe kary i koszty związane m.in. z prowadzonym postępowaniem sądowym – dodaje Agata Wypych. .
Zobacz galerię przygotowana przez piotrkowski Urząd Miasta.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!