WolbórzWydarzenia

W Wolborzu ruszyła budowa za 70 mln zł. Pracę znajdzie tam 350 osób

Dino Polska S.A., jedna z najszybciej rosnących sieci handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce, rozpoczęła budowę centrum dystrybucyjnego w gminie Wolbórz. Docelowo zatrudnienie w centrum logistycznym znajdzie 350 osób. Uruchomienie centrum planowane jest w III kwartale 2019 roku.

Wybór terenu pod budowę centrum logistycznego Spółki Dino Polska, został podyktowany w głównej mierze strategicznym położeniem gminy Wolbórz, doskonałym połączeniem komunikacyjnym terenów inwestycyjnych z trasą S8, między innymi dzięki wybudowanemu w 2018 roku odcinkowi drogi powiatowej. Dodatkowym atutem lokalizacji nowego centrum jest dostęp do pracowników w gminie Wolbórz oraz powiecie piotrkowskim, co pozwoli na zatrudnienie odpowiedniej liczby osób niezbędnych do obsługi przyszłego centrum.

– Dziś mamy efekty naszej rocznej pracy. Zaczęliśmy od przygotowania kompleksowej oferty inwestycyjnej terenów wokół Wolborza, która pojawiła się w branżowych pismach w całym kraju. Znalazł się inwestor. Następnie szybko uzbroiliśmy teren i wykonaliśmy drogę dla samochodów ciężarowych. Dziś zaczynamy budowę DINO, ale już wiem, że inwestycja ta przyciągnęła za sobą kolejnych inwestorów, z którymi już rozmawiamy – powiedział Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

– Chciałbym podkreślić ogromne zaangażowanie oraz czynny udział przedstawicieli władz gminy na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego, począwszy od przedstawiania oferty w zakresie sprzedaży terenów inwestycyjnych, bieżącego rozwiązania kwestii technicznych oraz uzyskiwania niezbędnych uzgodnień, opinii, pozwoleń oraz decyzji administracyjnych – powiedział Edwin Urbanowicz, Regionalny Dyrektor Inwestycji w DINO Polska S.A.

Łączna powierzchnia magazynowa centrum wyniesie 42 500 mkw. Na jego terenie znajdą się pomieszczenia m.in. mroźni, chłodni, magazynów z kontrolowaną temperaturą, magazynu suchego oraz części socjalno-biurowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi, miejscami parkingowymi, zbiornikiem wody pożarowej, zbiornikiem retencyjnym. Docelowo zatrudnienie na terenie magazynu znajdzie ok. 350 osób.

 

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x