GminySportTenisWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

W Wolborzu budują kort tenisowy

Za sprawą Igi Świątek, polskiej tenisistki, coraz większą popularnością cieszy się wśród młodych ludzi tenis ziemny. W Wolborzu przy stadionie właśnie ruszyła budowa profesjonalnego kortu. 

Prace ziemne związane z budową kortu do tenisa ziemnego o nawierzchni syntetycznej (poliuretanowej) ruszyły przy dotychczasowym stadionie TS. Szczerbiec. Obiekt sportowy planowany był przez burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa jeszcze przed wielkim sukcesem Igi Świątek na French Open, – Fajnie się złożyło, Iga Świątek została najlepszą na świecie tenisistką, a my w Wolborzu rozpoczęliśmy budowę profesjonalnego kortu, z którego każdy będzie mógł korzystać. Liczę na młodzież, może to u nas ktoś, na wzór Igi Świątek, rozpocznie swoją tenisową karierę.  – powiedział Andrzej Jaros burmistrz Wolborza. 

Teren kortu do tenisa w Wolborzu będzie miał wymiar ok. 17 x 34 m. wraz ze słupkami i siatką oraz piłkochwytami. Na inwestycję miasto otrzymało dotację  w wysokości 100 tysięcy złotych w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus”. Całość inwestycji opiewa na 337 tysięcy złotych.  

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!