reklama
Nadchodzące wydarzeniaSulejówWażne wiadomościWydarzenia

W Sulejowie także mają społeczną lodówkę

Od środy działa w Sulejowie społeczna lodówka. Po Piotrkowie to drugie takie miejsce w powiecie. Lodówka stoi tuż obok budynku MOPS, przy Targowej 20. – Masz za dużo jedzenia? Możesz się nim podzielić z najbardziej potrzebującymi. – mówią pracownicy opieki społecznej.

Społeczna lodówka, to miejsce w którym zostawić można jedzenie dla potrzebujących. Ważne, by było zdatne do spożycia. Nie może być spleśniałe czy nieświeże, powinno być takie, jakie sam darczyńca chciałby zjeść.

– Zamysł jest prosty – wkładasz jedzenie do lodówki (ważne, aby było nieprzeterminowane), a każda osoba potrzebująca może takim jedzeniem się poczęstować. Dzięki temu zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, dzielisz się nim z każdym, kto tego potrzebuje. Zostaw jeśli masz za dużo, weź jeśli potrzebujesz. Lodówka społeczna jest sposobem na zmniejszenie ilości marnowanego jedzenia, ale także wsparciem dla tych, którym brakuje na zakup jedzenia. Z pozostawionych zapasów korzystają osoby potrzebujące, a dostęp do lodówki możliwy jest przez całą dobę – mówią pracownicy sulejowskiego MOPSu.

– Do lodówki można włożyć wszystko to, co zjedlibyśmy sami. Pamiętajmy, że produkty miały ważna datę przydatności do spożycia. – mówił w rozmowie z nami Piotr Kowalski, z łódzkiego stowarzyszenia “Chleba Naszego” które lodówkę zainstalowało.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!