Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Po świętach zostały pierogi, ryba i sałatka? Nadmiar jedzenia zanieś do społecznej lodówki!

Niestety nadal marnujemy mnóstwo jedzenia. Na święta przygotowujemy góry posiłków, których część wyląduje w koszu. Wcale nie musi tak być. To, czego nie zjemy, z chęcią zjedzą ci, których nie stać na przygotowanie obiadu. Przypomnijmy, że od kilku tygodni w Piotrkowie działa lodówka społeczna, do której odnieść możemy wszystko to, czego nie zdołaliśmy zjeść.

Jak informują „Banki Żywności” – W Polsce na jednego Polaka przypada średnio 235 kg żywności zmarnowanej w ciągu roku. Dla porównania w krajach Afryki Subsaharyjskiej wskaźnik ten wynosi ok 6-11 kg. – czytamy w raporcie BŻ.

Dziś rano, kiedy robiliśmy te zdjęcia, w piotrkowskiej lodówce społecznej było już sporo „poświątecznych” potraw. Chłodziarka jednak duża, i miejsca jeszcze trochę zostało. Zachęcamy do tego, by podczas opróżniania swojej lodówki, pamiętać o tej społecznej.

Weźmy przykład z członków Rady Osiedla Krakowskie Przedmieście – Sulejowska, którzy po zakończeniu wigilii osiedlowej, spakowali pozostałe jedzenie i przekazali potrzebującym.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x