GminyPiotrków TrybunalskiSulejówWydarzenia

Po świętach zostały pierogi, ryba i sałatka? Nadmiar jedzenia zanieś do społecznej lodówki!

Niestety nadal marnujemy mnóstwo jedzenia. Na święta przygotowujemy góry posiłków, których część wyląduje w koszu. Wcale nie musi tak być. To, czego nie zjemy, z chęcią zjedzą ci, których nie stać na przygotowanie obiadu. Przypomnijmy, że w Piotrkowie działa lodówka społeczna, do której odnieść możemy wszystko to, czego nie zdołaliśmy zjeść.

Zachęcamy do tego, by podczas opróżniania swojej lodówki, pamiętać o tej społecznej, a znajduje się ona w Piotrkowie u zbiegu ulic Słowackiego i Kołłątaja oraz w Sulejowie przy ulicy Targowej 20 przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Zamysł jest prosty – wkładasz jedzenie do lodówki (ważne, aby było nieprzeterminowane), a każda osoba potrzebująca może się takim jedzeniem poczęstować. Dzięki temu zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, dzielisz się nim z każdym, kto tego potrzebuje. Zostaw jeśli masz za dużo, weź jeśli potrzebujesz.

Społeczna lodówka jest sposobem na zmniejszenie ilości marnowanego jedzenia, ale także wsparciem dla tych, którym brakuje pieniędzy na zakup jedzenia. Z pozostawionych zapasów korzystają osoby potrzebujące, a dostęp do lodówki możliwy jest przez całą dobę.

5 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!