Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W Opocznie piotrkowscy policjanci zatrzymali dilera narkotykowego

Piotrkowscy policjanci, pełniący służbę na terenie Opoczna, zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie dwóch mężczyzn, jadących vw passatem. Podczas podjętej wobec nich interwencji okazało się, że jeden z mężczyzn posiadał przy sobie narkotyki oraz dowód osobisty pochodzący z przestępstwa.

Od 29 kwietnia na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Opocznie służbę pełnią funkcjonariusze piotrkowskiej policji. Do ich zadań między innymi należy patrolowanie ulic miasta i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. 1 maja 2020 roku około godziny 11:45 w Opocznie, przy ul. Żeromskiego piotrkowscy policjanci zauważyli, jak dwóch mężczyzn jadących samochodem, na ich widok zaczęło podejrzanie się zachowywać. Funkcjonariusze od razu podjęli interwencję. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali vw passata do kontroli. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć swojego zachowania.

Po sprawdzeniu wnętrza pojazdu oraz zawartości kieszeni u jednego z nich stróże prawa znaleźli 10 zawiniątek z białym proszkiem. Wstępne badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że jest to amfetamina. Łącznie mężczyzna posiadał 8,5 grama nielegalnych środków. Ponadto w swoim portfelu posiadał również dowód osobisty z danymi mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Po sprawdzeniu okazało się że dokument ten jest poszukiwany i pochodzi z przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do piotrkowskiej komendy. 25-latek usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających oraz posiadania dokumentu tożsamości pochodzącego z przestępstwa. Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x