GminyWażne wiadomościWydarzenia

10-latka ranna w wypadku. Na miejscu był śmigłowiec LPR

Warunki na drogach wciąż są zmienne i niebezpieczne. Jezdnia jest często śliska i mokra. Tak trudne warunki drogowe, wymagają od kierowców szczególnej ostrożności, uwagi i bezwzględnego przestrzegania przepisów. W Paradyżu na drodze krajowej nr 74 doszło do groźnego wypadku drogowego, w którym poszkodowana została 10-letnia dziewczynka.

Do zdarzenia doszło 2 lutego 2022 roku na ulicy Piotrkowskiej w Paradyżu, która jest odcinkiem drogi krajowej nr 74. – Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 32-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą, wyprzedzał skręcający w lewo samochód osobowy volkswagen turan i doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Turanem kierował 41-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, który przewoził 10-letnią dziewczynkę. W wyniku wypadku dziecko odniosło obrażenia i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostało przetransportowane do jednego z łódzkich szpitali. – informuje asp.sztab. Barbara Stępień z KPP Opoczno.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, ustalili świadków oraz zabezpieczyli monitoring. Postępowanie w tej sprawie prowadzą opoczyńscy policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności wypadku.

– Kolejny raz prosimy kierowców o ostrożną jazdę. Warunki drogowe są zmienne i trudne. Nawierzchnia drogi jest śliska, więc droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Uważajmy na siebie i innych. – apeluje asp.sztab. Barbara Stępień. rzeczniczka opoczyńskich policjantów.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: