GminyWażne wiadomościWydarzenia

Opiekun obozu winny śmierci 17-latka? – FILM

Opoczyńscy policjanci zatrzymali 38-letniego opiekuna obozu survivalowego, podczas którego utonął 17-letni chłopiec. Decyzją sądu ,na wniosek prokuratury, mężczyzna na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany. Podejrzany jest między innymi o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślne spowodowanie śmierci. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z opoczyńskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opocznie, wyjaśniają okoliczności utonięcia 17-letniego chłopca w Zalewie Sulejowskim w miejscowości Prucheńsko Duże.
– Zgłoszenie o zaginięciu  uczestnika obozu, policja otrzymała 1 lipca 2022 roku, o godzinie 7:24. Jak ustalili funkcjonariusze, chłopiec wraz z grupą rówieśników pod opieką 38-letniego opiekuna, przebywał  na obozie survivalowym. Od momentu zgłoszenia zaginięcia,  przy poszukiwaniach nastolatka pracowały wszystkie służby. Policjanci, strażacy, ratownicy WOPR, płetwonurkowie.  Został ogłoszony alarm dla policjantów z komisariatu w Paradyżu. Nastolatek był poszukiwany zarówno na lądzie jak i wodzie. Policjanci wykorzystali do poszukiwań psa tropiącego.  Niestety w drugim dniu poszukiwań,  2 lipca 2022 roku, z wód zalewu zostały wyłowione zwłoki 17-latka. Od tego momentu śledztwo  w tej sprawie prowadzili policjanci pod  nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opocznie. – informuje asp.szt. Barbara Stępień z KPP Opoczno.

Śledczy zbierali szereg informacji, zabezpieczyli dowody, ustalili świadków.  Dodatkowo do pomocy w realizację części czynności zostali także zaangażowani policjanci z  województwa mazowieckiego skąd pochodzą uczestnicy obozu. 

– Policjanci z ogromną determinacją dążyli do ustalenia okoliczności w jakich zmarł nastolatek. To w połączeniu ze ścisłą współpracą z opoczyńską prokuraturą  przyniosło efekty. Zebrane w sprawie  dowody pozwoliły na przedstawienie 38-letniemu opiekunowi obozowiczów,  zarzutów karnych. Na podstawie wydanego nakazu doprowadzenia, policjanci  z opoczyńskiej komendy 22 lipca 2022 roku, na terenie województwa mazowieckiego  zatrzymali 38-latka. Dzień później, prokurator przedstawił mu zarzuty między innymi: narażenia  na niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego spowodowania śmierci.  Sąd Rejonowy w Opocznie, przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. – dodaje rzeczniczka opoczyńskich policjantów.

Na tym etapie  38-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: