Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Tym razem walka o internę

Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim (PCMD) po raz kolejny wystosowało pismo do Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, w którym zwraca się z wnioskiem o zawarcie odrębnego kontraktu na Oddział Chorób Wewnętrznych. Szpital chce także rozszerzyć zakres świadczeń o łóżka dla pacjentów długoterminowych.

Jak podkreśla Mariusz Gębski, Zastępca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej, działalność Oddziału Chorób Wewnętrznych w Szpitalu przy ul. Roosevelta jest bardzo ważna, by zapewnić dostęp do świadczeń internistycznych wszystkim mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego. Jedna placówka to zdecydowanie za mało. – W ubiegłym roku na naszym Oddziale hospitalizowanych było ponad 1600 pacjentów, a zapotrzebowanie na takie usługi nieustannie wzrasta. Mapa potrzeb zdrowotnych, w zakresie lecznictwa szpitalnego dla województwa łódzkiego, wskazuje na systematyczny wzrost liczby hospitalizacji w oddziałach internistycznych – mówi Mariusz Gębski. – Oddział ten posiada wszelkie zasoby: kadrowe, lokalowe i sprzętowe do realizacji świadczeń. W oddziale funkcjonuje wykwalifikowana kadra medyczna, która świadczy usługi na bardzo wysokim poziomie.

– Jesteśmy w posiadaniu opinii Pani prof. Ilony Kurnatowskiej, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób wewnętrznych województwa łódzkiego dotyczącej potrzeby funkcjonowania Oddziału Chorób Wewnętrznych – mówi Eliza Bartkowska p.o. Dyrektora PCMD. – Pani Profesor wydała bardzo pozytywną opinię na temat tego Oddziału, wyrażając swoje merytoryczne poparcie dla jego działalności – dodała E.Bartkowska.

30 czerwca 2019 r. PCMD wystąpiło z sieci szpitali. To efekt zmniejszenia w 2018 roku finansowania przez NFZ leczenia pacjentów w placówce, w porównaniu do ryczałtu, jaki ten szpital otrzymał, w 2017 roku. Przyznane przez NFZ środki są niewystarczające, nie odpowiadają realnemu zapotrzebowaniu na leczenie pacjentów. Ponadto, co istotne, najnowszy  Raport NIK mówi jasno o fiasku sieci szpitali i o  ogromnych problemach finansowych szpitali.

– Okres wypowiedzenia umowy sieciowej kończy się 30 września 2019 r. dlatego też, usilnie zabiegamy, aby w ramach odrębnych kontraktów zachować m.in. Oddział Chorób Wewnętrznych  – mówi Eliza Bartkowska.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!