Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Tylko Nextbike chce uruchomić w Piotrkowie sieć roweru miejskiego

Miasto kilka tygodni temu rozpisało konkurs na uruchomienie i poprowadzenie systemu roweru miejskiego do 2022 roku. Nie było niespodzianek – zgłosiła się tylko jedna firma – Nextbike Polska, która testowała już ten system w naszym mieście.

Za uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację wypożyczalni w latach 2019-2022 Nextbike zaproponował 2 348 070 zł, podczas gdy miasto było gotowe zapłacić za usługę 3,2 mln zł. Oznacza to, że w budżecie Piotrkowa zaoszczędzono niemal milion złotych. – Teraz musimy dokończyć wszystkie procedury przetargowe, potrwa to kilka tygodni. Tylko w tym roku system ruszy dopiero we 1 września, ale w następnych latach rowery dostępne będą już 1 kwietnia – powiedziała w rozmowie z nami Agata Wypych z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Przypomnijmy, piotrkowska wypożyczalnia ma składać się z 9 stacji stałych i 1 sezonowej są to: Dworzec Kolejowy, Belzacka Basen, Stare Miasto Mediateka, Park im. ks. J. Poniatowskiego, Osiedle Łódzka, Dmowskiego Poprzeczna, Osiedle Wyzwolenia, Wierzeje, Słowackiego Osiedle a także letnia stacja przy kąpielisku “Słoneczko”. Umowa jest tak skonstruowana, że firma może rozbudować system o tak zwane stacje sponsorskie. Będą je utrzymywać firmy, które zechcą reklamować się na miejskich rowerach.

Na wyposażeniu 10 stacji ma być 80 rowerów: 68 standardowych, 5 tandemów, 3 rowery familijne/cargo oraz 4 rowery dziecięce.

W zeszłym roku, przez testowe 4 miesiące, 32 rowery zostały wypożyczone ponad 7,7 tysiąca razy, a w systemie Piotrkowskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się ponad 1600 użytkowników.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin P.
Marcin P.
5 kwietnia, 2019 08:10

Rower Miejski. Jak zapowiada magistrat już we wrześniu ruszy rower miejski. Miasto zapłaci za tą usługę 2.350.000 zł. W ramach tej usługi dla mieszkańców dostępnych będzie 80 rowerów przez 23 miesiące (do końca października 2022 roku). Fajnie, miejski rower, wypożyczasz i jedziesz, niby za FREE. Jednak warto przyjrzeć się liczbom: 2.350.000 zł za 80 rowerów, co daje nam 29.375 zł za JEDEN rower. Miasto robi świetny interes, (my za to płacimy). Załóżmy, że średniej klasy rower to koszt ok. 1.200 zł. Zatem za 2.350.000 można by kupić prawie 2.000 rowerów, i tyleż piotrkowian nimi obdarować. Koszt ten same efekt o… Czytaj więcej »

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x