Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Święto 3 Maja – program piotrkowskich obchodów

Prezydent Miasta i Przewodniczący Rady Miasta zapraszają na uroczyste obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie rozpocznie się od mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawiona w bernardyńskim Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej, o godz. 10.00.

3 Maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja 3 Maja. 228. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej będziemy świętować także w Piotrkowie.
Już tradycyjnie uroczystości rozpoczną się od mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców naszego miasta. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej (ul. Słowackiego 2)

Następnie zebrani przejdą pod tablicę upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wmurowaną w północną ścianę klasztoru oo. Bernardynów. Tutaj okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent Krzysztof Chojniak, po czym przybyłe delegacje złożą wiązanki pod tablicą.

Wydarzeniem towarzyszącym obchodom będzie uroczysty koncert patriotyczny, który zaplanowano o godz. 16:00 w Zamku Królewskim. Na placu Zamkowym (ogrodzenie muzeum) od 1 maja możliwa do obejrzenia będzie plenerowa wystawa „Konstytucja 3 Maja – Duma Piotrkowa”.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!