koronawirusSulejówWażne wiadomościWydarzenia

Wybory w Sulejowie odbędą się normalnie

W zawiązku z podejrzeniem zarażenia Covid-19 przez jednego z pracowników, Urząd Miejski w Sulejowie zamknięty jest do odwołania. W tamtejszym magistracie załatwiane są tylko sprawy związane z wyborami prezydenckimi.

– U pierwszych przebadanych urzędników nie wykryto koronawirusa. W pierwszej kolejności testy wykonano osobom poddanym kwarantannie, odpowiedzialnym za przeprowadzenie wyborów na terenie gminy Sulejów. U żadnej z nich nie stwierdzono zakażenia, a to oznacza, że druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się bez przeszkód – wyjaśniają urzędnicy z sulejowskiego magistratu.

W szybkim przeprowadzeniu testów pomogli pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

W czwartek rano testy wykonano także urzędnikom sulejowskiego magistratu, którzy nie zostali poddani kwarantannie. Z kolei radni, sołtysi oraz wszyscy inni, którzy mogli ulec zakażeniu i przebywają na kwarantannie, będą sukcesywnie poddawani wymazom, zlecanym przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim.

Próbka od burmistrza Wojciecha Ostrowskiego ma zostać pobrana w piątek.

4 2 votes
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close