WolbórzWydarzenia

Sołtysi zakończyli kadencję

22 sołtysów gminy Wolbórz zakończyło swoją czteroletnią kadencję. Wczoraj sołtysom podziękował burmistrz Wolborza. W lutym odbędą się wybory na kolejną kadencję.

Sołtysi, jak w każdy czwartek miesiąca, spotkali się z burmistrzem w sali konferencyjnej urzędu miejskiego. Spotkania te, organizowane od czterech lat, zawsze poświęcone były aktualnym sprawom i problemom, które występowały w sołectwach. Wczorajsze spotkanie w swojej pierwszej części nie różniło się od pozostałych; omawiane były m.in.  sprawy zimowego utrzymania dróg. 

W swojej drugiej części, już bardziej uroczystej, burmistrz Wolborza Andrzej Jaros podziękował sołtysom za pracę i zaangażowanie w trakcie mijającej kadencji. Na rzecz społeczności lokalnej pracowało 22 sołtysów w gminie Wolbórz, w tym aż siedem kobiet. Najstarszym z sołtysów był Tadeusz Stefańczyk z Lubiatowa, który funkcję pełnił od 1999 roku. Jednak najdłużej funkcję sołtysa sprawowali od roku 1990: Zygmunt Lasota z Komornik, Ryszard Jaśkowski z Lubiaszowa i Mieczysław Matera z Psar Lechawy. 

W imieniu sołtysów słowa podziękowania za dobrą współpracę skierowała w stronę burmistrza Wolborza sołtys Danuta Gwóźdź z Psar Starych.

Wybory nowych sołtysów w gminie Wolbórz odbędą się w lutym br. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!