Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Śniadanie z artystami

Naleśniki, powidła, tosty, kawa i herbata, a także (a raczej przede wszystkim) sztuka, to główne składniki artystycznego śniadania performerów z mieszkańcami miasta. Drugiego dnia Festiwalu „Interakcje”, artyści, jak zawsze, spożywają wspólny posiłek z piotrkowianami.

W jednym z ogródków na Rynku Trybunalskim spotkali się uczestnicy festiwalu, wolontariusze i mieszkańcy miasta. To już XX edycja Festiwalu „Interakcje”. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło, bo podobnie jak podczas pierwszej edycji, są artyści tylko z Polski i z Francji. Mówi Gordian Piec z Ośrodka Działań Artystycznych:

Do Piotrkowa po kilku latach wróciła Anna Kuczyńska, polska artystka od kilku lat mieszkająca we Francji. Zapamiętana z dość kontrowersyjnego pokazu, pod nazwą „Teraz Polska”:

Anna Kuczyńska dodała także, że Piotrków dzięki Festiwalowi, bardzo dużo zyskuje:

Festiwal potrwa do piątku. Dziś jeszcze o 18.00 prezentacje performance: Charles Dreyfus, Chiara Mulas, Przemysław Kwiek, Alain Snyers. Projekcja filmu Piotra Weycherta: „Partum de facto”, a jutro, czyli w piątek (18 maja) o 18.00: Serge Pey, Anna Kuczyńska, Ryszard Piegza, Grupa Restauracja Europa „Centrum-Peryferie”. Gala finałowa XX Festiwalu.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!