Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Remont Wojska Polskiego prawie 2 miliony droższy – FILM

Radni podjęli decyzję o zwiększeniu o 1,7 miliona złotych wydatków związanych z remontem ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie. Decyzja w tej sprawie zapadła podczas środowej Sesji Rady Miasta.

O dodatkowe miliony złotych na przebudowę Wojska Polskiego w okolicy wiaduktu PKP dopytywał podczas sesji radny Jan Dziemdziora: – Proszę o kilka zdań wyjaśnienia skąd taka suma się wzięła. Co wchodzi w skład dodatkowych prac? Jakie są powody przekazywania kolejnych pieniędzy – pytał. Wątpliwości radnego Dziemdziory, próbowała rozwiać Małgorzata Majczyna, dyr. Biura inwestycji i Remontów Urzędu Miasta: – Ta inwestycja, to jedno z poważniejszych zadań w tegorocznym budżecie Biura Inwestycji. Spodziewaliśmy się zastać pod ziemią wiele niespodzianek, i tak się stało. Wiele przyczyn złożyło się na wzrost ceny tego zadania. Po 1, to projekt który opracowany został około 2010 roku. Uzyskał wszelkie pozwolenia nieco później, ale stan na który opracowanie powstało był sprzed kilku lat. W tym czasie zmieniły się przepisy odnośnie kategorii dróg. Klasa na którą był ten projekt już nie istnieje. Druga przyczyna, to odkrycie złego stanu technicznego kolektora sanitarnego i magistrali wodociągowej pod torami PKP. (…) Kolejny argument, to dużo większa ilość robót wykonywanych ręcznie z uwagi na nagromadzenie infrastruktury technicznej, która się tam przecina we wszystkich kierunkach – mówiła M.Majczyna.

Na pytanie odpowiada: Małgorzata Majczyna, dyr. Biura inwestycji i Remontów UM
Tagi

Powiązane artykuły

3 komentarzy

 1. Pruba rozwiania wątpliwości przez Małgorzata Majczyna, dyr. Biura inwestycji i Remontów Urzędu Miasta. Powinna pozostać w kategorii próba, z rozszerzeniem nieudolna .
  Czy potencialni wykonawcy biorący udział w postęlowaniu przetargowym nie zapoznały się z dokumentacją?
  Czy niezgodność dokumentacji z obowiązującymi przepisami nie wzbudzila ich zainteresowania ?
  Czy nikt z potencialnych wykonawców nie zadał pytania na etapie postępowania dotyczącego niezgodności dokumentacji z obowiązującymi przepisami?
  Czy prz tak wiekowej instalacji kolektora sanitarnego jego zły stan nie był do przewidzenia?
  Czy nagromadzenie infrastruktury technicznej w tym rejonie nie wydaje się być oczywiste? A konieczność prowadzenia prac ręcznie w znacznym zakresie do przewidzenia?
  W mojej ocenie nalerzało by przyjrzeć sie całemu postępowaniu.
  Czy oby na pewno było prowadzone w dbałości o nasz interes. Interes wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close