GminykoronawirusRęcznoWażne wiadomościWydarzenia

Ręczno: Obsługa mieszkańców poza Urzędem Gminy

Ze względu na panującą pandemię, władze Ręczna zdecydowały się na zmianę obsługi interesantów. Mieszkańcy nie będą obsługiwani w urzędzie, lecz w  Sali Wspólny Dom w Ręcznie.

Urząd wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym czytamy:

W celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze bezpieczeństwo petentów i pracowników Urzędu,
z dniem 26 października 2020 r. wprowadzamy nowe zasady obsługi interesantów.

Załatwianie spraw odbywać się będzie w Sali Wspólny Dom w Ręcznie      przy ulicy Piotrkowskiej 5.

Każdy interesant przy wejściu do budynku jest zobowiązany do zasłonienia ust i nosa, zdezynfekowanie rąk . Przebywając w budynku należy zachować 1,5 m dystans społeczny.

– Do tej pory obsługiwaliśmy mieszkańców w urzędzie, jednak do budynku mogły wejść maksymalnie dwie osoby, reszta musiała czekać na zewnątrz. Jest to niezwykle uciążliwe, zwłaszcza podczas opadów deszczu, których jesienią nie brakuje. Dlatego wychodząc naprzeciw naszym mieszkańcom, uruchomiliśmy obsługę w Sali Wspólny Dom która znajduje się przecież tuż obok urzędu. Tutaj w kolejce może zaczekać więcej osób, i co najważniejsze stoją w przestronnym budynku gdzie jest ciepło, dzięki temu klienci urzędu nie muszą marznąć – informuje wójt Piotr Łysoń.

– W sali znajduje się dwóch pracowników, jeden przyjmuje dokumenty do Urzędu Gminy, drugi do GOPS. Jeśli pracownik jest w stanie załatwić sprawę od ręki to robi to, a jeśli nie, prosi pracownika merytorycznego z odpowiedniego działu – dodaje Marcin Kusa, zastępca wójta.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!