GminyRęcznoWażne wiadomościWydarzenia

Ręczno: Kolejny etap prac na drogach gminnych zakończony

Zakończył się kolejny etap prac przewidziany w zadaniu pod nazwą: Przebudowa sieci dróg na terenie gminy Ręczno. Remont dróg obejmował drogi w miejscowościach: Stobnica – Kamienna Góra i Nowinki.

W częściowym odbiorze inwestycji udział wzięli: wójt Piotr Łysoń, zastępca wójta Marcin Kusa, przedstawiciel wykonawcy: Michał Kij oraz inspektor Jolanta Balcer. Po spotkaniu wójt powiedział: – Na drogach została położona nawierzchnia mineralno – asfaltowa w dwóch warstwach: wyrównującej i ścieralnej o grubości po 4 cm każda. Ponadto zakres prac obejmował również wykonanie poboczy z kruszywa, oczyszczenie przydrożnych rowów, wykonanie przepustów oraz montaż elementów oznakowania – mówił. – Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki funduszom pozyskanym przez gminę z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz dzięki środkom finansowym z budżetu gminy Ręczno – dodał wójt Piotr Łysoń.

Z przebiegu prac zadowoleni są mieszkańcy obu miejscowości. – Chyba mogę powiedzieć za wszystkich mieszkańców naszej miejscowości: jesteśmy zadowoleni z tych prac. Poprawi się bezpieczeństwo. Komfort jazdy też nie jest bez znaczenia. Cieszymy się, że władze gminy zdecydowały się odremontować naszą drogę – mówi pan Marian z Nowinek. – Często poruszam się rowerem, teraz będzie się lepiej jechało – dodaje mieszkanka Stobnicy.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: