Piotrków TrybunalskiWydarzenia

PSL zaprezentował kandydatów do Sejmiku

Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, przedstawił część kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego z okręgu 4, czyli obejmującego Piotrków Trybunalski oraz: powiat piotrkowski, bełchatowski, łódzki wschodni i radomszczański. Wcześniej jednak odniósł się do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej budowy dróg i mostów za czasów koalicji PO-PSL, nazywając je kłamstwem.

– Od 30 lat mamy Polskę samorządową. Zadaniem wszystkich jest wzmacnianie samorządu, bo to obywatele przez wybór radnych, wójtów, burmistrzów czy prezydentów, decydują o tym, co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu. Okazuje się, że rząd próbuje odwrócić sytuację i następuje centralizacja państwa. Mamy na to dowody. Zabrano kompetencje i środki finansowe, które do tej pory były w gestii samorządu. Na przykład pieniądze od Totalizatora Sportowego na przebudowę obiektów sportowych. Dziś tych środków nie ma, są zabrane. Kiedyś do województwa wpływało 14 milionów złotych, dziś zaledwie 1,5 miliona – mówił Marek Mazur, dodając: – Także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska nie ma już pieniędzy na termomodernizację obiektów czy odwierty geotermalne, o co samorządy się starają. Do tego premier Morawiecki opowiada bzdury mówiąc, że nie budowaliśmy dróg ani mostów. Tylko w tym roku z budżetu województwa przekazaliśmy 18 milionów złotych na budowę dróg dojazdowych do pól. Poza tym, wystarczy spojrzeć na inne drogi w województwie. W ostatnich latach, województwo na rozwój regionu wydało 12 miliardów złotych, w tym zrealizowano 2 700 projektów unijnych, ponad 400 kilometrów dróg lokalnych zostało wyremontowanych, zrealizowano ponad 900 inwestycji w służbie zdrowia, na wsiach powstało 700 świetlic i domów kultury, odrestaurowano ponad 400 zabytków.

Przewodniczący Sejmiku zaprezentował także kandydatów na radnych do tego gremium. – Chcemy by nasza drużyna wspierała wszystkie działania samorządu województwa, dlatego prezentujemy dziś listę kandydatów z ramienia PSL, z okręgu 4. – powiedział Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.

1. Marek Mazur
2. Jerzy Kaczmarek
3. Eliza Bartkowska
4. Błażej Lewiński
5. Monika Sawicka
6. Maria Kaczorowska
7. Jolanta Gandziarek
8. Miron Ossowski

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x