Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Marek Mazur kandydatem do Senatu

Marek Mazur jest kandydatem izby wyższej parlamentu z okręgu 28, obejmującego powiaty: piotrkowski, bełchatowski oraz radomszczański. Po wielu tygodniach rozmów, niemal „rzutem na taśmę”, przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, PSLu, Nowej Lewicy, Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski” oraz Polski 2050, zawarły porozumienie w sprawie w sprawie tzw. paktu senackiego.

Marek Mazur ogłosił swój start w najbliższych wyborach parlamentarnych. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, jest kandydatem z naszego regionu do Senatu z ramienia tzw. paktu senackiego.

– Już dawno mówiono, że Senat powinien być izbą przedstawicieli samorządów, albo izbą gospodarczą. Przez 12 lat byłem przewodniczącym Sejmiku Województwa Łódzkiego, czyli takiego regionalnego parlamentu. Przez ostatnie 5 lat, jestem radnym sejmiku. Doskonale znam realia samorządów, gmin i regionów. Teraz to trzeba przenieść na szczebel krajowy. To nie może być tak, że politycy, którzy są kilkadziesiąt lat w Sejmie czy Senacie, są oderwani od rzeczywistości, która jest w terenie. Teraz trzeba to z terenu przenieść do parlamentu ogólnokrajowego. Jestem przekonany, że do tego się doskonale nadaję – mówił Marek Mazur. – Myślę, że mieszkańcy regionu piotrkowskiego, bełchatowskiego i radomszczańskiego, doskonale znają mnie nie tylko z tej działalności samorządowej, ale również działalności społecznej, ponieważ współpracuję w różnymi organizacjami, szczególnie działające na polu sportowym. Mam w tej dziedzinie ogromne doświadczenie. Wiem, jakie są problemy, które trzeba rozwiązywać dla młodych, przyszłych pokoleń. Swoje doświadczenie chcę przenieść na szczebel Senatu – mówił w rozmowie z Piotrkowskim24 Marek Mazur.  

3 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!