Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotr Wojtysiak „jedynką” do Sejmiku z listy Trzeciej Drogi. Sprawdź kto jest na kolejnych miejscach

Trzecia Droga zaprezentowała listę kandydatów do Sejmiku WŁ. Zgodnie z naszymi zapowiedziami, listę otwiera starosta Piotr Wojtysiak.

Działacze PSL i Polski2050 spotkali się z dziennikarzami w parku Jana Pawła II. Zgodnie z naszymi informacjami, „jedynką” z listy Trzeciej Drogi do sejmiku jest starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak.

Okręg piotrkowski, to po prostu serce województwa łódzkiego. Jeśli chodzi o rozwój gospodarczy, drużyna Trzeciej Drogi zabiegać przede wszystkim o dynamiczny rozkwit i silną pozycję okręgu piotrkowskiego, bełchatowskiego, radomszczańskiego oraz łódzkiego wschodniego. Wiemy, że stoimy przed wielkimi wyzwaniami w kwestii transformacji energetycznej Bełchatowa. Zarząd Województwa zatwierdził plan sprawiedliwej transformacji, obejmujący kalendarz, w którym za 2 lata ma być ograniczone o połowę wydobycie węgla w Bełchatowie. To są wielkie wyzwania dla całego naszego podregionu – mówił Piotr Wojtysiak. – Jako trzecia droga mamy plan na dynamiczny rozwój województwa. Trzeba silnie sięgnąć, zdynamizować wykorzystanie środków unijnych, które są dostępne dla regionu i województwa łódzkiego. To ponad 2 miliardy 745 milionów euro, ponad 12 miliardów złotych. Potrzebne są szybkie decyzje w zakresie racjonalnego wykorzystania funduszy unijnych. Potrzebne jest stworzenie nowej branży przemysłu – także ciężkiego – w regionie piotrkowsko-bełchatowsko-radomszczańskim- łódzko wschodnim, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, ale także sprawić, aby łódzkie było przyjazne – mówił starosta Piotr Wojtysiak.  

Na ostatnim miejscu na liście jest aktualny wicewojewoda Marek Mazur.

Rozpoczyna starosta piotrkowski kończy wicewojewoda łódzki. Cała drużyna jest bardzo mocna. Jako Trzecia Droga już obraliśmy swoją drogę w wyborach parlamentarnych, która okazała się drogą słuszną nie tylko dla liderów naszej partii, dla członków, jak również dla wyborców, dla społeczeństwa. Chcemy zmiany w samorządzie województwa. To co teraz się dzieje w sejmiku w ostatniej kadencji, to jest nie do zaakceptowania, dlatego, że wszystkie środki jakiekolwiek oni mają, przeznaczają na zasadzie uznaniowości. Dostaje je działacz, wójt, sołtys, który jest z PiSu. Jeśli nie należy do PiS to wsparcia nie dostanie. Nie może być tak, że głównym kryterium jest uznaniowość albo kto złoży pierwszy wniosek, a złoży go ten, który dostanie telefonicznie informacje, że powinien pojawić się w urzędzie. Za naszych czasów było inaczej i do tego wrócimy – mówił Marek Mazur.  

Lista kandydatów do sejmiku z listy Trzeciej Drogi

  1. Piotr Wojtysiak – powiat piotrkowski
  2. Adam Helman – powiat łódzki wschodni
  3. Kamil Kępczyński – powiat bełchatowski
  4. Jacek Walczyk – powiat bełchatowski
  5. Anna Siemińska – powiat radomszczański
  6. Halina Salska – powiat łódzki wschodni
  7. Marta Szczepocka – powiat piotrkowski
  8. Marzena Mądrzak-Białek – powiat radomszczański
  9. Marek Mazur – powiat piotrkowski
3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!